Piłkarze „Jedynki” zagrali w wojewódzkim finale o Puchar Tymbarku

Już po raz kolejny w Iławie odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Tymbarku. W piątek 20 kwietnia rywalizowały ze sobą zespoły w kategorii U-12 dziewcząt i chłopców.

 

 

 

 

Do rywalizacji przystąpiło 30 zespołów, zwycięzców eliminacji powiatowych. W tym doborowym gronie po raz kolejny znaleźli się młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi. Finał Wojewódzki jak co roku miał bardzo uroczystą oprawę i był prawdziwym świętem piłkarskim dla blisko 300 uczestników.

Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie. Rywalizacja toczyła się jednocześnie na dwunastu bardzo dobrze przygotowanych boiskach. Chłopcy z „Jedynki” mieli wyjątkowo pechowe losowanie, trafili do grupy z bardzo silnymi piłkarsko reprezentacjami powiatów Ostródzkiego, Elbląskiego i Węgorzewskiego. Jak się później okazało nasz grupowy rywal zespół z Ostródy okazał się zwycięzcą całego Finału Wojewódzkiego i będzie reprezentował województwo warmińsko – mazurskie w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Nasz zespół pomimo tego, że grał młodszym rocznikiem zagrał na miarę swoich możliwości i osiągnął następujące wyniki: uległ Ostródzie 0:4 i Elblągowi 1:4 i pokonał Węgorzewo 8:2.

SP 1 w Finale Wojewódzkim o Puchar Tymbarku 2018 reprezentowali następujący uczniowie:

Aleksander Rembecki, Aaron Różanśki, Bartosz Kalinowski, Igor Krepsztul, Bartosz Hołdyński, Paweł Derewoński, Konrad Modzelewski, Gabriel Graużul, Kacper Chalecki, Jakub Tomaszuk. Trenerem zespołu jest Dariusz Wojtyna.


Aktualności

Powiązane artykuły