Oczekując na przybycie wiosny

W poniedziałek, 19 marca dzieci z Oddziałów Przedszkolnych SP3 wraz z wychowawczyniami postanowiły dowiedzieć się, czy wiosna jest już blisko. Chcąc podkreślić charakter tego dnia każda z grup założyła stroje w określonym kolorze: czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim.

 

 

 

 

 

Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w jednej sali, gdzie wysłuchały listu od Bociana Długonogiego. To właśnie on zwrócił się do dzieci z prośbą o wykonanie wiosennych zadań. Chcąc wywiązać się z poleconych nam działań układaliśmy puzzle, rozwiązywaliśmy zagadki, ozdabialiśmy kwiatami wiosenną łąkę, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy przyrody oraz konstruowaliśmy z klocków dom Pani Wiosny.

Mogliśmy również wykazać się, jako sportowcy chodząc po wyznaczonym torze na różnego typu szczudłach. Nie zabrakło zmagań, w których przedszkolaki mogły zaprezentować swoje zdolności plastyczne. Mali artyści kolorowali korale, projektowali sukienkę, wianuszek i dywan, a to wszystko z myślą o Pani Wiośnie.

Zakończeniem wiosennych zabaw było spotkanie na przedszkolnym korytarzu, gdzie na rozciągniętej folii wszystkie dzieci malowały łąkę przepełnioną zielenią i kolorowymi kwiatami.

Sylwia Forysiak-Kondratowicz i Anita Grzymała – SP3 Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły