Na drogach powiatu

29-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego został zatrzymany przez mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Mężczyzna jechał skuterem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

 

 

 

 

Cała sytuacja miała miejsce we wtorek (10 kwietnia) około 18.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego patrolując jedną z ulic na terenie miasta zauważyli kierującego skuterem, którego styl jazdy mógł sugerować, że może on być nietrzeźwy. Badanie alkomatem tylko potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Kierujący miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Teraz 29-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Ponadto może otrzymać nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci z gołdapskiej drogówki w tym samym dniu zatrzymali prawo jazdy 45–latkowi, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Około 16:00 na skrzyżowaniu ulic 1-ego Maja z Jodłową w Gołdapi kierujący pojazdem audi skręcając w lewo zjechał na przeciwległy pas ruch w wyniku czego uderzył w jadącego prawidłowo volkswagena. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Pamiętajmy!!!

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo zagrożone karą więzienia i wysoką grzywną. Każdy nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas oraz naszych bliskich. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego ponieważ od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 997 przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły