Dzień otwarty w gołdapskiej KPP

Wczoraj dzieci i młodzież mogły obserwować z bliska pracę policjantów z Gołdapi. Maluchy oglądając pomieszczenia komendy, zadawały mnóstwo ciekawych pytań, na które policjanci chętnie odpowiadali. Młodzież pytała o sprawy ważniejsze – o bezpieczeństwo podczas interwencji i o ścieżki awansu.

 

 

Wczoraj w ramach dni otwartych Komendę Powiatową Policji w Gołdapi odwiedzili m.in. harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych. Maluchy mogły obejrzeć pomieszczenia komendy i policyjny sprzęt. Dzielnicowa mł. asp. Marta Anuszkiewicz pochwaliła dzieci, które wykazały się sporą wiedzą na temat bezpieczeństwa- zwłaszcza w zakresie ruchu drogowego. W nagrodę pani policjant rozdała wszystkim opaski odblaskowe.

Około 30 młodych ludzi mogło zapoznać się z pracą policjantów różnych wydziałów, m.in. kryminalnego, ruchu drogowego czy też prewencji. Korzystając z okazji, że uczestnikami spotkania byli uczniowie szkoły średniej zachęcaliśmy do wstąpienia w szeregi Policji. Do tego tematu szeroko odniosła się Pani Anna Smolska – pracownik Kadr i Szkolenia KPP w Gołdapi. Przedstawiła warunki jakie musi spełnić kandydat do służby, wskazała potrzebne dokumenty jakie należy złożyć. Omówiła etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz gdzie można znaleźć informacje na temat rekrutacji. Spotkanie było też świetną okazją do tego aby mundurowi podzielili się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Młodym kierowcom policjanci z ruchu drogowego zwrócili szczególną uwagę na jazdę pod wpływem alkoholu lub pod działaniem środków odurzających, na brawurę na drodze, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie telefonów komórkowych podczas kierowania. Funkcjonariusze przestrzegli młodych kierowców przed skutkami nieodpowiedzialnych zachowań na drodze oraz ich konsekwencji prawnych.


Aktualności

Powiązane artykuły