Czym są szneki?

Choć na północy naszego kraju tytułowa nazwa może się kojarzyć ze słodkimi wypiekami, to w rzeczywistości odpowiada ona jeszcze jednemu pojęciu – pracom odwiertowym. Bowiem szneki są określeniem urządzenia służącemu pracom odwiertowym – główne ich zastosowanie dotyczy budowy studni. Jakie inne zastosowanie posiadają szneki? W jaki sposób działają oraz jak są zbudowane? Na te i szereg innych pytań odpowiemy w poniższym artykule.

Budowa szneków.

Budowa szneków jest banalna – są to świdry spiralne – jednozwojowe. Do ich użycia stosuje się najwyższej jakości materiały – zwłaszcza do tych posiadających największe rozmiary. Profesjonalne odwierty na dużych głębokościach wymagają materiałów przede wszystkich twardych – znaczenie ma również rodzaj kruszywa w jakich dokonuje się odwiertów. Jeśli chodzi o wspomniany rozmiar, to szneki dzielimy głównie ze względu na średnicę. Skoro wiemy już jak zbudowane są szneki – warto wymienić ich zastosowanie, które jest nader szerokie.

Zastosowanie szneków.

Do profesjonalnych odwiertów nie wystarczy wyłącznie obecność szneka. Liczy się również obecność odpowiedniego osprzętu oraz maszyny do wiercenia. Szneki wykorzystuje się głównie do budowy studni, ale coraz częściej znajdują one swe zastosowanie przy odwiertach pod montaż palów, odwiertach odkrywkowych oraz pracach takich jak palowanie, tudzież pręgowanie. Choć rodzaj szneka zależy od rodzaju wykonywanego odwiertu, to na szczęście jego zakup nie stanowi dziś problemu. Współczesny rynek oferuje nam mnóstwo ciekawych alternatyw…

Szeroki wybór to podstawa.

Jedną z marek oferujących najwyższej jakości maszyny wiertnicze i osprzęt jest przedsiębiorstwo – Staltechnika. W ich szerokiej ofercie poza sznekami znaleźć możemy świdry, głowice wiercące, urządzenia takie jak wiertnica geotechniczna, rury, przedłużki oraz wiele innych. Oferta marki jest ceniona przede wszystkim ze względu na znakomity stosunek jakości względem ceny.


Porady

Powiązane artykuły