Z Urzędu Miejskiego: Odbędą się spotkania burmistrza z mieszkańcami w sprawie ustalenia okręgów wyborczych

W związku z koniecznością wprowadzenia zmian podziału Gminy Gołdap na okręgi wyborcze, burmistrz Gołdapi Tomasz Luto ogłosił konsultacje społeczne projektu uchwały w tej sprawie. W najbliższych dniach zostaną zorganizowane spotkania burmistrza z mieszkańcami. Plan spotkań publikujemy poniżej.

 

 

 

Swoje uwagi do projektu uchwały można również wnosić pisemnie w Punkcie Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Gołdapi lub elektronicznie na adres pom@goldap.pl. Formularz konsultacyjny, który po uzupełnieniu należy podpisać i przekazać w formie papierowej lub zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną, znajdziecie Państwo na www.goldap.pl. Konsultacje zakończą się 26 marca 2018 r.

Liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt stały w Gminie Gołdap na dzień 31 grudnia 2017 r. wynosiła 19.827 osób. Oznacza to, że Rada Miejska w Gołdapi będzie liczyć 15, a nie 21 radnych. Wymaga to podzielenia terenu gminy na 15 okręgów wyborczych. Proponowany podział zakłada utworzenie 7 okręgów wyborczych na terenie wiejskim gminy oraz 8 okręgów wyborczych na terenie miasta.

Spotkania z mieszkańcami odbędą się w dniach:
20 marca 2018 r. o  18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Kozakach;
21 marca 2018 r. o 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Galwieciach;
22 marca 2018 r. o 18.00 w Szkole Podstawowej w Boćwince;
23 marca 2018 r. o 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Skoczach;
26 marca 2018 r. o 17.00 w sali konferencyjnej nr 1, Urzędu Miejskiego w Gołdapi, plac Zwycięstwa 14.
Serdecznie zapraszamy!

Na stronie www.goldap.pl publikujemy formularz konsultacyjny, zarządzenie w sprawie uruchomienia procesu konsultacji społecznych wraz z uzasadnieniem oraz mapy z proponowanymi okręgami wyborczymi.

Link do materiału i załączników na stronie:

http://www.goldap.pl/pl/229/23612/burmistrz-spotka-sie-z-mieszkancami-by-omowic-okregi-wyborcze-.html


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Odbędą się spotkania burmistrza z mieszkańcami w sprawie ustalenia okręgów wyborczych

 1. Jurek

  Jeśli dobrze pamiętam to liczba okręgów na terenach wiejskich się nie zmieniła, a w mieście jest o 6 okręgów mniej? To chyba coś nie tak? Powinny być zachowane proporcje. W mieście żyje około 2/3 mieszkańców naszej gminy i powinno być co najmniej 10 okręgów wyborczych. I tak, np. w wiejskim okręgu nr. 2 na 1 radnego przypada 732 mieszkańców, a w miejskim okręgu nr 14 na 1 radnego przypada aż 1910 mieszkańców, co daje liczbę ponad 2,5 raza większą. Radni powinni to zmienić, aby okręgi wyborcze były mniej więcej równe, czyli ok. 1350 mieszkańców na 1 radnego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Maja

   Jeszcze większą bzdurą jest podział sołectw w naszej gminie. Czym kierowali się decydenci trudno zgadnąć? Mapka obrazuje ich teren (http://bip.goldap.pl/mfiles/1424/3/23241/z/Zarzadzenie_Nr_1176_I_2018.pdf )i kolejny aspekt to liczbę mieszkańców. Są sołectwa np. Suczki, Bitkowo, Jany mające kilka budynków i rodzin, których reprezentuje jeden sołtys. i sołectwa mające po kilka miejscowości i mające około 0,5 tysiąca ludności i podobnie reprezentowanych przez jednego sołtysa. Może warto się temu przyjrzeć i zaproponować połączenie kilku sołectw w większe i tym samym spowodować ograniczenie wydatków na diety sołtysów. Co w konsekwencji przyniosłyby oszczędności w pustej kasie gminy. Idealnym byłoby połączenie funkcji sołtysa z funkcją radnego a nie dublowanie ich obowiązków w działalności na danym obszarze. Tylko czy obecni radni mają na tyle zapału i kreatywności w sobie? Śmiem wątpić. Przykładem niech będzie powstanie nowej szkoły nr 5 przy obecnej zapaści demograficznej. Irracjonalna decyzja . Reforma MEN pozwalała na zwiększenie ilości uczniów w istniejących obiektach i niewiele zwiększonych obsadach etatowych a co za tym idzie większych oszczędnościach w budżecie gminy jednak czuję, ze następcy przyjdzie się z tym problemem zmierzyć.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. ONA

  Panie burmistrzu walizki już spakowane?…bo wybory coraz blizej…czas na zmiany:)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Czas na zmiany.A Panie spakowały też walizki.No niestety tak to jest ze jak się straci do kogoś szacunek.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    W dzisiejszych czasach rządzi……..mam nadzieję ze karma wróci.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...