W LO utworzono kawiarenkę

W lutym tego roku udało się w naszym liceum otworzyć kawiarenkę, z której korzystają uczniowie podczas przerw śródlekcyjnych. Kawiarenka powstała w jednej z sal lekcyjnych. Pieniądze na jej wyposażenie dostaliśmy z Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gołdapi.

 

 

 

 

 

Cieszymy się z tego dofinansowania, ponieważ już teraz możemy stwierdzić, że była do dobra inwestycja, świadczy o tym liczba uczniów kupujących ciepłe napoje.

Kawiarenka to pomysł Szkolnego Towarzystwa Wolontariatu, który ją prowadzi. Zyski wprawdzie są niewielkie, zwłaszcza, że inwestujemy je w wystrój, lub naczynia, ale w przyszłości, zarobione pieniądze będą przeznaczane na cele charytatywne wolontariatu.

Bardzo dziękujemy panu burmistrzowi i Gminnej Komisji za przyznanie nam środków, w ramach szkolnego programu profilaktyki „Uświadomiony-Odpowiedzialny”. Program zakłada jeszcze realizację 6 warsztatów profilaktycznych o tematyce alkoholowej. W zeszłym roku z gminnych środków powstało między innymi Szkolne Koło Gier Planszowych, zakupiliśmy wiele, ciekawych gier planszowych, karcianych itp.

Z a wszystkie przyznane pieniądze dziękujemy. Są to dodatkowe środki, dzięki którym szkoła może realizować dodatkowe zadania profilaktyczne.

G.G.-LO


Aktualności

Powiązane artykuły