77-latek wjechał do rowu

Policjanci, pogotowie oraz strażacy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po południu w Błąkałach (gmina Dubeninki). 77-latek kierujący oplem zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olecku.

 

 

 

 

 

W przydrożnym rowie zakończył podróż kierowca opla, który wczoraj (26 marca)tuż przed godz. 14.00 w Błąkałach z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. 77-letni kierowca uskarżający się na ból biodra został zabrany do szpitala. Oprócz kierowcy w aucie nikogo nie było. Mężczyzna był trzeźwy.

Z nieustalonych przyczyn…

Zdarzenia drogowe, których przyczyn nie da się wyjaśnić ze stu procentową pewnością. Służby ratunkowe pracujące na miejscu mogą jedynie, opierając się na doświadczeniu i zebranych dowodach przypuszczać, co było przyczyną tych tragedii.

Policjanci przestrzegają, że kiedy robi się cieplej, kierowcy czują się pewniej i właśnie wtedy znacznie łatwiej o brak koncentracji. APELUJEMY do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie biorąc pod uwagę jakie konsekwencje może przynieść to nie tylko dla nich ale również innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.

Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, i mimo słonecznej pogody, zdejmijmy nogę z gazu. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę.

Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, a potem czas Świąt Wielkanocnych, w czasie których odwiedzamy rodziny, najbliższych i wyjeżdżamy, by odpocząć. W okresie świąt Wielkiejnocy na ulicach wszystkich miast pojawi się więcej policjantów… jednak pamiętajmy, że o swoje bezpieczeństwo powinniśmy zadbać również sami.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły