Taniec to zdrowie i dobra zabawa!

We wtorek  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wzięli udział w ciekawych zajęciach. Była to godzina z zumbą, która zawiera elementy tańca i aerobiku. 

 

 

 

 

 

 

Większość uczniów klas I – VII szkoły podstawowej spotykała się w kilku grupach wiekowych, aby wspólnie poruszać się w rytm skocznej muzyki. Zumba to taniec zainspirowany połączeniem motywów zaczerpniętych z tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto „Beto” Pereza w Kolumbii w latach 90. XX w.

Dziś wiele osób korzysta z jego pomysłu w ramach dobrej  rozrywki, ale nie tylko. Zumbę traktujemy również jako doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ten energiczny taniec wywołuje uśmiech na twarzach i wyzwala pozytywne emocje, o czym przekonali się nasi uczniowie. Dziękujemy zatem paniom Anecie Adamczewskiej oraz Patrycji Perko za pokazanie, jak ciekawie można spędzić czas wolny.

W ramach projektu „Parki Przyjaźni 2” realizowanego przez Gminę Gołdap oraz litewskie miasto Sakiai,  którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia nasi uczniowie mogli dobrze się pobawić.

Brygida Mościńska

 

Powiązane artykuły

Skomentuj