Spotkanie z politykami Platformy Obywatelskiej

W miniony wtorek (13 marca) w gołdapskiej Matrioszce odbyło się otwarte spotkanie dyskusyjne z czwórką parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Gośćmi spotkania byli gołdapianka i suwalczanka – Bożena Kamińska, katowiczanka – Ewa Kołodziej, Zbigniew Ajchler z Poznania oraz Andrzej Halicki z Warszawy – były minister administracji.

 

 

 

 

 

Około trzygodzinna dyskusja dotyczyła istotnych tematów m.in. związanych z rolnictwem, małym ruchem granicznym, szansami rozwojowymi, demografią gminy i powiatu gołdapskiego. Ważnym tematem było miejsce i przyszłość Polski w Unii Europejskiej. Wiele wątków dotyczyło współczesnej polskiej polityki, bieżących wydarzeń oraz możliwych scenariuszy politycznych na przyszłość.

 

 

Dyskusja dotyczyła m.in. tematyki najbliższych wyborów samorządowych. Posłowie PO poinformowali o przygotowanym porozumieniu koalicji wyborczej PO, Nowoczesnej oraz organizacji społecznych, pozarządowych i ruchów miejskich do wspólnego startu w wyborach samorządowych na poziomie sejmików wojewódzkich, a także samorządów powiatowych. Uczestnicy spotkania zwrócili również uwagę na ogromny podział polskiego społeczeństwa oraz na konieczność poszukiwania porozumień oraz łączenia Polaków we wspólnocie narodowej i wzajemnym zrozumieniu.

Parlamentarzyści mieli również okazję zobaczyć gołdapskie tężnie i spróbować mineralnej „Gołdapianki”.

Red. (PR)


Aktualności

Powiązane artykuły

40 komentarzy do “Spotkanie z politykami Platformy Obywatelskiej

 1. Bartosz

  Dlaczego redaktor nie zrobił zdjęć tych tłumów,które oblegały miejsce spotkania z wymienionymi gośćmi ? Następnym razem proponuję takie spotkania zorganizować na stadionie albo jeszcze lepiej w kanciapie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Materiał od organizatorów. Nie byłem na spotkaniu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Rzepliński

    Ja wieże w ludzi. Na redaktorze się nie zawiodłem. Nagroda redakcji nie ominie :).

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Antypis

     Nie lepiej wierzyć w ludzi, zamiast „wieżyć”? Biedni ci ludzie co w nich „wieżysz” z wieży.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Rzepliński

      Nie za dużo pan zrozumiał z komentarza.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
  2. fakir

   Panie Bartoszu co tu komentować. Pierwsza z brzegu posłanka PO Ewa Kołodziej w 2015 w swoim okręgu nie dostała ani jednego głosu, dosłownie 0. …dno, ch. d. i kamieni kupa. http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/504518,poslanka-po-ewa-kolodziej-sklada-protest-do-sadu-najwyzszego-wybory-sfalszowane.html

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Krysia

    Nawet na siebie nie potrafiła POprawnie zagłosować??? Dziwne, że jej partia protestowała jak PIS zmieniał tak doskonałą ordynację.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. co mogą zaproponować

  Jak słabo w sondażach to posłowie PO odnaleźli drogę do Gołdapi. Tylko co mogą zaoferować po 8 latach nieudolnych rządów.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Antypis

   W pisowskich sondażach robionych 10. dnia każdego miesiąca podczas seansów smoleńskich. Dziwię się że jeszcze 150% poparcia nie mają.Tylko dlaczego jest tyle grzebania przy sądach i ordynacji wyborczej w takim razie skoro naród ich tak kocha, że będą wg Morawieckiego rządzić do 2030 roku. Coś chyba blade są te sondaże, których nie ujawniają.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Cyba

    Kiedy himalajczyk, Komorowski, był dla ciebie pępkiem świata, skarbnicą dobroci, zgody, pojednania, miłości i mądrości, ? Reżimowe media głosiły ponad 80% poparcia dla Pą Presidą w sondażu CBOS? Po wyborach Duda został prezydentem. Oczywiście przypadki gdzie ginęły karty lub znajdowano je w bagażnikach komendanta policji nie pomogły przegranemu. Takie są fakty lemingu. Nerwy puszczają bo peło sięga dna i brak rzeczowych argumentów na polemikę powodują psychozę. Polecam specjalistę od główki puki jeszcze jest czas. http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wypelnione-karty-do-glosowania-w-bagazniku-bylego-komendanta,nId,349903,

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Antypis

     A ja polecam sięgnąć po słownik ortograficzny panie „puki”. Psychozą jest kult bojącego się świata staruszka, który nie potrafi wziąć odpowiedzialności na siebie tylko posługuje się marionetkami takimi jak Szydło, Morawiecki czy Duda. Ten ostatni szczególnie godzi w urząd prezydenta RP. Nie zamierzam czytać wyssanych z palca, pisanych gdzieś na Nowogrodzkiej teorii spiskowych służących do ogłupiania ludu. Jak się nie ma nic do zaoferowania narodowi, a ciągnie do koryta dojną zmianę to powstają takie bajeczki jak ta i wiele innych.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Remigiusz

      Szanowny Antypisie !!!!

      Ja jestem sympatykiem Prawa i Sprawiedliwości i popieram prawicowy rząd.
      Z tego co napisałeś w swoich komentarzach z dnia 16 i 17 marca 2018 r
      wynika ,że masz kłopoty z kojarzeniem faktów i zaburzeniem osobowości.
      Pragnę abyś sobie uprzytomnił , iż to co napiszesz na stronach internetowych
      czytają Polacy prawie na całym swiecie .Od Nowego Jorku po Sydnej.
      W tych swoich niby komentarzach oceniasz członków rządu i prezydenta ubliżając tym osobom.Ty nie tylko nie umiesz czytać ale nie umiesz też pisać. Nie będę obrzucał ciebie błotem ,bo i tak niczego nie zrozumieszdo tego potrzeba chociaż odrobinę inteligencji.
      A teraz pozwól ,że ja wyjawię czego oczekuję od ciebie.
      Zabierając głos w publicznej dyskusji ,dorośli ludzie powinni zachować klasę
      w każdej sytuacji , na tym m. inn.polega inteligencja.
      Polacy nie są idiotami jak wam (PO i Nowoczesna) się wydaje.
      Należy wypowiadać się tylko w przypadku , kiedy się ma do przekazania wartościowe informacje prawdziwe. Powinno się używać tylko tyle słów. ile
      potrzeba dla jednoznacznego i jasnego przekazu informacji.
      W twoich komentarzach góruje werbalizm i dydaktyzm. Są to błedy utrudniające (lub uniemożliwiające) przekazywanie informacji i obniżające estetykę wypowiedzi.
      Na zakończenie przyjmij do wiadomości , że sprawowanie władzy rządowi zjednoczonej prawicy powierzyli wyborcy i tacy ludzie,wprawdzie pełnoletni? ale nie dorośli,, nie mają w tej sprawie nic do powiedzenia.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. Antypis

      Do Remigiusza. Nikt nie ma tak Polaków za idiotów jak PIS. Wystarczy posłuchać wiadomości w TVPIS i poczytać ich paski z informacjami pełnych manipulacji. Nikt tak nie poniżył i nie oczernił autorytetów i bohaterów takich jak m.in. Władysław Bartoszewski czy Lech Wałęsa jak PIS. Właśnie ty w tej chwili na portalu, który czytają ludzie może i rozsiani na całym świecie zarzuciłeś mi zaburzenia osobowości tylko dlatego, że podsumowałem ponad 2-letnie szkodliwe rządy twojej ukochanej prawicy. Typowe zachowanie dla sympatyków PIS .Dodam, że dwukrotnie sprawowanie władzy PO również powierzyli Polacy. Wtedy wasz guru grzmiał z mównicy sejmowej, że każde wybory przegrane od 2007 roku przez PIS były sfałszowane. Cudownie w jakiś sposób te z 2015 roku już nie były sfałszowane bo wygrał PIS.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     3. Remigiusz

      Szanowny antypisie !!!

      Piszesz cytuję ; Nikt tak nie obniżył i nie oczernił autorytetów i bohaterów takich jak m.in. Władysław Bartoszewski czy Lech Wałęsa jak PIS.Odpowiem
      krótko -piszesz bzdury.Jaka jest prawda ?
      Wpisz w gugle – Władysław Bartoszewski i otrzymasz odpowiedż .
      Władysław Bartoszewski (Bartman) kolaborant i zdrajca.Czytaj dalej i dowiesz się wszystkiego o swoim bohaterze. Na pewno nie pisał tego nikt z Prawa i Sprawiedliwości. Zastanawiająca jest informacja z biografii p. Bartoszewskiego stwierdzająca , że większość wiadomości uzyskano z bezpośrednich wywiadów z tym panem oraz wywiadów z jego najbliższym otoczeniem i rodziną. Bardzo znaczącą i ważną rolę odegrała siostra w/w ,
      w okresie okupacji.
      Drugi z twoich bohaterów Lech Wałęsa ; Dokumenty żródłowe ;
      S.B. a Lech Wałęsa: przyczynek do biografii – monografia Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka wydana w 2008 rw Warszawie przez IPN, w której można przeczytać : Wałesa był agentem SB o numerze ewidencyjnym 12535,zarejestrowanym 29 grudnia 1970 r jako tajny współ-
      pracownik i td. Dla pogłębienia wiedzy o Wałęsie polecam książkę Pawła Zy-
      zaka pt.Lech Wałęsa -Idea i Historia Biografia polityczna.wydanie drugie
      Kraków 2009.Ty antypisie nie podsumowałeś w swoich ” komentarzach” niczego co zostało zrobione w okresie ostatnich 2 lat rządu PIS.Napisałeś
      kilka ogólników które jak mówią starzy ludzie „ni przypiął ni przyłatał;.
      Dopatrzyłeś się szkodliwych rządów .W czym ty widzisz tą szkoddliwość. W spadku bezrobocia,powstawaniu nowych miejsc pracy,wykrywaniu afer po rządach PO PSL.Zajrzyj do roczników statystycznych za rok 2016 i 2017 tam są wiarygodne dane a nie dane z pasków na ekranach telewizyjnych.
      Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie „grzebie w przepisach prawa ” ale modernizuje prawo aby uniemożliwić malwersantom i złodziejom ,bezkarne rozkradanie majatku narodowego,obojętnie czy pochodzą oni z prawicy , lewicy czy centrum.
      Prosze państwa ! to nie Prawo i Sprawiedliwość napisało biografie Władysława Bartoszewskiego i Lecha Wałęsy.To nie PIS napisał życiorysy tym panom.Oni po prostu mają takie życiorysy.To co robili wynikało z ich
      wolnej i nie przymuszonej woli .

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     4. Antypis

      Do Remigiusza. Bzdury pleciesz. Chyba korzystasz z poradników „co mówić” pisanych dla posłów PIS-u przy Nowogrodzkiej. Proponuję przypomnieć sobie parę nazwisk związanych z PIS, a kiedyś z PZPR. https://wiadomosci.wp.pl/akcja-piotrowicze-kto-z-pis-nalezal-do-pzpr-6067060569051777a
      Prokurator Piotrowicz zawsze potrafił się ustawić. Podobnie pan Kryże. Poczynania jego ojca Romana doczekały się, aż powiedzenia „Sądzi Kryże, będą krzyże”. Macierewicz, kolejny szkodnik, agent rosyjski. Wszystko spisane i udokumentowane w książce Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”. Właśnie prokuratura odmówiła śledztwa w sprawie „znieważenia Macierewicza”. Jeszcze jest nadzieja w polskim wymiarze sprawiedliwości. Nie poddaje się pisowskiej presji.Aż ciarki przechodzą jak się pomyśli o powiązaniach Macierewicza z Kremlem i rosyjską mafią. A do rządów PO i PSL mam żal, zrobili wielki błąd, że nie rozliczyli dzikich rządów PIS-u z lat 2005-2007 i nie postawili ich przed Trybunałem Stanu. Ale to się jeszcze stanie proszę państwa.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     5. Remigiusz

      Szanowny Antypisie !!!

      Rozpoczynając z tobą polemikę przypuszczałem ,że masz inny iloraz inteli-
      gencji. W trakcie pisania okazało się ,że jestem w błędzie. Okazało się też ,iż takie osoby z braku argumentów stosują atak używając pomówień.
      Przyjmij do wiadomości , że korzystając ze środków masowego komunikowania się, z mocy prawa obowiązują nas zasady:
      1. zasada prawdy i obiektywizmu,
      2. zasada uczciwości ,
      3. zasada wolności i odpowiedzialności za formę i treść przekazu.
      W komentarzu z dnia 21 marca 2018 piszesz „Chyba korzystasz z poradników „co mówić ” pisanych dla posłów PIS i tp.
      Nie korzystam z żadnych poradników.Moje komentarze oparte są na wiedzy pochodzącej z wiarygodnych ogólnie dostępnych żródeł.
      To twoja ulubiona PO stosuje metodę -co mówić .
      Nie prowadzę ewidencji b.członków PZPR będących w Prawie i Sprawiedliwości.Mnie to po prostu nie interesuje.Jężeli jesteś tym n
      zainteresowany to zwróc się do IPN może zaspokoją twoją ciekawość..
      Dalej piszesz , cytuję ; Macierewicz , kolejny szkodnik ,agent rosyjski.Wszystko to spisane i udokumentowane w książce Tomasza Piątka
      „Macierewicz i jego tajemnice” Przypisek do tej książki brzmi; Jej tematem są
      domniemane powiązania polskiego ministra obrony Antoniego Macierewicza z ludzmi związanymi z Rosją i jej wywiadem.”
      Czy ty wiesz co to są domniemane powiązania ? Antypisie nie masz szczęścia do autorytetów.Przeczytaj życiorys pana Piątka i jego pierwszą powieść pt. Heroina i zastanów się co piszesz. Prokuratura odmówiła śledztwa dot. Piątka. Ale ty pisząc bzdury możesz być ukarany z powodztwa cywilnego.
      Teraz przedstawie współpracę z Moskwą na wyższym szczeblu.
      6 maja 2010 r Marszałek Sejmu RP wykonujący obowiązki Prezydenta RP.
      na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych Radosław Sikorskiego nadał
      obywatelom Federacji Rosyjskiej za wybitne zasługi i zaangażowanie w
      działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu
      specjalnego pod Smoleńskiem Odznaczenia Państwowe : Odznaczni zostali Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej :Wykaz 20 osob odznaczonych.wykaz mogę udostępnić.
      I co antypis na to , zwłaszcza po wynikach ekshumacji tych którzy
      zginęli pod Smoleńskiem.
      Kończąc radzę ci przestań zajmować się prawicą a zajmij się działalnościa
      swojej Platformy.

      e

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     6. Antypis

      Do Remigiusza. Sądziłeś, że mam ujemny iloraz inteligencji, a okazało się, że mam całkiem normalny. Dzięki. No właśnie, tu się zgodzę, że z braku argumentów używa się pomówień. Otóż cała polityka PIS-u i ich poparcie jest zbudowane na pomówieniach. Od co najmniej 8 lat obserwuje się szczucie przez kierownictwo tej partii jednych Polaków na drugich. Perfidnie zakłamuje się historię depcząc autorytety przez wymyślanie obciążających historii z ich udziałem, a ich dokonania przypisuje się dwóm braciom bliźniakom tworząc swego rodzaju kult. Ten kult zostanie zaprzestany, wszelkie symbole tej koszmarnej władzy usunięte, skończą zapewne w Kozłówce obok pomników Bieruta. Zacytuję niedawno przeczytane, jakże prawdziwe słowa o PIS-ie: „Wzięli antysemitów, komuchów, złodziei i zwykłych chamów, umyli, przebrali w garnitury i nazwali to PIS. Mnie nie oszukali, niech się wstydzi, kto głosował.” Na koniec, z okazji Wielkanocy chciałbym życzyć spokojnych i radosnych świąt, więcej uprzejmości i zrozumienia dla bliźniego i powrotu ojczyzny do normalnego stanu. : )

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
  2. Eugeniusz

   To dlatego nigdy nie widziałem w Gołdapi spotkań z posłami PiS. Boją się trudnych pytań.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Marek

    To napisz Gienek te trudne pytania to postaram się odpowiedzieć. Przypomnę, że jak przyjechał kandydat na prezydenta Duda to portal milczał. Dopiero po reakcji internauty opublikowano o tym wydarzeniu informację.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 3. Anonim

  Juz pisiorstwo udziela sie w komentarzach. Zakłamanie i obłuda

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. mario

   Jak to co ? Realizacja programu teoretycznego państwa, gdzie idiota pracuje za mniej niż 6 tysięcy zł! Jaki trzeba mieć tupet by pokazywać się publicznie po wszystkich tych aferach partii oszustów założonej przez masona Olechowskiego.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Antypis

    A biedny minister Gowin ledwo wiązał koniec z końcem. No to przeszedł do dojnej zmiany. Bielan gdyby nie żona to za 10 tys. zł też by umarł z głodu. Biedaczka premier straSzydło tylko 65 tys zł wzięła sobie, co to jest.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. R H

     W pełni zasłużyli na wysokie premie swoją ciężką i o wiele efektywniejszą pracą, od swoich nieudolnych poprzedników. Czas skończyć z dziadowskim państwem i dać podwyżkę dla ministrów 40 milionowego kraju, która dzisiaj jest porównywalna z pensją prezydenta miasta lub wójta.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Antypis

      Zaprawdę, trzeba być iście uzdolnionym i pracowitym, aby od listopada 2015 roku tak zdemolować porządek prawny w Polsce, zadłużyć państwo na potęgę i skłócić nie tylko samych rodaków, ale i dotychczasowe dobre relacje z innymi państwami w Europie i na świecie. Polska PIS-u stała się pośmiewiskiem i obciachem. Tylko takie kraje jak Białoruś czy Korea Północna mogą nam bić brawo.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
  2. kijowski

   Przykład obłudy założyciela peło w linku poniżej. Nie dociera do was, że Polacy przejrzeli na oczy( takim przykładem jest Miros). Zdradzę wam że najbardziej wasi byli zagorzali sympatycy twierdzą, że jeszcze jedna kadencja partii miłości i Polski by nie było. https://www.youtube.com/watch?v=AMZDt4fL6LI&t=10s

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Mariusz

  DO POSŁÓW PISU CELE JUŻ CZEKAJĄ

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Lewastronamocy

   Ujawnij te dowody czym prędzej, bo naczelny prokurator Ziobro już ręce zaciera.Mam dobre haslo wyborcze dla koalicji PO z Nowoczesna, a mianowicie : Wybierzcie Polacy nas byśmy, jako koalicja razem mogli dobrze kraść !

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Wacek

   Mariusz cele wiezięnne to czekają na złodziei zPlatformy i PSL.
   Nie ma dnia aby jakiś notabl z miłośników tych partii nie trafił za kratki.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Antypis

    Za ostatnie nagrody jakie sobie pisiory przyznały to starczyłoby na tony ośmiorniczek, o które kiedyś było tyle krzyku. Ile milionów dziękczynienia poszło i jeszcze pójdzie dla szefa kampanii wyborczej wielebnego Rydzyka? ile milionów na urojone smoleńskie komisje śledcze Macierewicza i jej członków.? To jak, doszli już do prawdy?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. fallout

     Bez przesady. Porównanie obecnych rządów do poprzednich to dwa biegunowo różne światy. Nawet dziecko z gimnazjum to widzi. Tu chodzi o dalsze pasożytowanie na koszt podatnika. Do roboty nieroby!

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
   2. Hugo

    Tak? A np. w zeszłą środę który z nich trafił za kratki? Skoro „nie ma dnia” !

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Wacek

     Hugo mnie nie interesuje ilu złodziei zamykają do aresztu.Jeżeli ciebie to interesuje to wejdz w kontakt z prokuraturą i CBA .Oni prowadzą ewidencję.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 5. potrzebne są zmiany

  nieuki obiboki 500+ liżcie du.. kaczorkowi. Jak mocno ją wyliżecie taką będziecie mieli emeryturę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. kierownik karuzeli

   W europie zach. każde dziecko otrzymuje dofinansowanie wy z kałmuckim pochodzeniem nie dostrzegacie tego bo samogon zrobił swoje w waszych mózgach.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. obserwator

  Raz na wozie, raz pod wozem. Raz jedna partia rządzi, raz druga. I tak zawsze najważniejszy jest człowiek a nie partia, do której należy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Anonim

  „Około trzygodzinna dyskusja dotyczyła istotnych tematów m.in. związanych z (…) demografią gminy i powiatu gołdapskiego”.

  Co też ciekawego wnieśli posłowie na temat demografii gminy i powiatu gołdapskiego?
  Demografia zajmuje się w równej mierze przyrostem naturalnym, migracjami, strukturą społeczną (wiek, płeć, przynależność zawodowa, narodowość, wyznanie) oraz ich rozmieszczeniem przestrzennym i oddziaływaniami społecznymi i socjologicznymi.
  Co ci (obecni w Gołdapi) posłowie zrobią, aby w Gołdapi zatrzymać ludzi (młodych) oraz jak sprowadzą młodych ludzi do Gołdapi (z innych miast), jak zapewnią im pracę zgodną z ich wykształceniem, et cetera, et cetera, aby w najbliższych np. :10 latach ludność Gołdapi podwoiła się, a ludziom żyło się dostatnio?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jacek

   Jak można w ciągu 10 lat podwoić ludność miasta? Setkami lat miasto rośnie o procenty!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    W dzisiejszych czasach metropolie powstają od zera nawet na pustynnych terenach!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Anonim

    Można podwoić liczbę ludności w mieście nie tylko przez 10 lat, ale nawet przez 5 lat. Przykładem takim jest miasto Ełk, gdzie liczba mieszkańców wzrosła (według spisów powszechnych ) o ponad 100 procent, a działo się to w XX WIEKU naszej ery

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Historia Ełku

     Był taki okres w historii miasta Ełk, że liczba mieszkańców miasta w ciągu 10 (dziesięciu) lat wzrosła trzykrotnie., a dokładnie było to : 3, 191 razy. w okresie 5 lat liczba mieszkańców miasta Ełk wzrosła dokładnie o 2,239 razy.
     Był też taki okres w historii miasta, że liczba mieszkańców w okresie 20 lat prawie podwoiła się (1, 91 i 1,98) , a w okresie 50 lat liczba mieszkańców wzrosła 2,611 razy.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...