Sale weselne – najważniejszy krok w organizacji wesela

Jeżeli jesteś już po ślubie, stres związany z jego organizacją masz już za sobą. Wszyscy młodzi, którzy pragną związać się ze sobą na całe życie, muszą przejść przez poszukiwania sali weselnej.

 

Nerwy, nerwy i wydatki

Z czym wiąże się organizacja ślubu i wesela? Oczywiście z nerwami. To znaczy można ich uniknąć. Wystarczy „jedynie” zdecydować się na skromną uroczystość. Zamiast sali weselnej na 120 osób, obiad dla najbliższej rodziny, sakramentu udzieli ksiądz w najbliższym kościele, a zdjęcia będzie robiła wam koleżanka ze studiów. To jest jakieś wyjście. Nie dość, że oszczędzamy pokaźną sumę pieniędzy, to jeszcze nie musimy się denerwować organizacją. Same plusy.

Nie każdy jednak uważa, że wesele należy „odhaczyć”. Dla wielu osób jest to magiczne wydarzenie, które nigdy więcej się nie powtórzy i właśnie z tego powodu nie należy z niego rezygnować. Jeżeli mamy takie podejście, musimy przygotować się na sporo wydatków oraz nerwów. Jednak tylko na początku i na końcu drogi do ślubnego kobierca. Bo to właśnie początek ma kluczowe znaczenie. Gdy dojdziemy z naszą drugą połówką do porozumienia w kwestii ustalenia daty ślubu, możemy zacząć przeglądać sale weselne, szukać kościoła oraz najlepszego fotografa.

 

 

Sale weselne – pierwszy akt drogi

Przygotowania do wesela najlepiej zacząć od wyboru sali weselnej. Dlaczego? Ponieważ bez niej żadne wesele się nie odbędzie. Fotograf, kamerzysta czy nawet ksiądz – zawsze znajdzie się osobę, która spełnia nasze oczekiwania i ma wolny termin. W przypadku sali weselnej jest to nieco bardziej skomplikowane. Nie wszystkie sale weselne Zakopane będą nas zadowalać. Zwłaszcza, że ich wybór w wielu regionach Polski jest stosunkowo niewielki. Jeżeli mieszkamy w dużych miastach takich jak Warszawa, Trójmiasto, Katowice i okolice czy Kraków, wtedy wybór jest zdecydowanie większy. Jednak w okolicach Radziejowa, Bytowa czy Sanoka takiego urodzaju nie ma. W związku z tym musicie żwawo zabrać się za poszukiwania sali weselnej. Ogólna zasada mówi, by zarezerwować salę najpóźniej 1,5 roku przez planowanym terminem wesela. Niekiedy jednak trzeba to zrobić dużo wcześniej. Dwa lata to optymalny termin, w którym wybór będzie największy.

 

Czym się kierować przy wyborze? Najważniejsze są trzy aspekty: opinia o lokalu, cena za gościa oraz lokalizacja. Wybrana sala weselna powinna spełniać wszystkie te warunki, to znaczy: mieć dobą prasę wśród byłych gości i par, które brały ślub, oferować cenę adekwatną do usługi oraz być w miarę blisko naszego miejsca zamieszkania.


Aktualności

Powiązane artykuły