Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze

Policjanci przestrzegają, że kiedy robi się cieplej, kierowcy czują się pewniej i właśnie wtedy znacznie łatwiej o brak koncentracji. APELUJEMY do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

 

 

 

 

 

Wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie biorąc pod uwagę jakie konsekwencje może przynieść to nie tylko dla nich ale również innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.

Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, i mimo słonecznej pogody, zdejmijmy nogę z gazu. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę.

Policjanci, w ramach codziennej służby, będą kontrolowali prędkość, trzeźwość i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

BEZPIECZNY PIESZY TO ŚWIADOMY PIESZY

 

Prawidłowe przejście przez jezdnię:

– zatrzymaj się przed przejściem i oceń sytuację;

– spójrz w lewo i sprawdź czy z tej strony nie nadjeżdża pojazd;

– spójrz w prawo i sprawdź czy z tej strony nie nadjeżdża pojazd;

– spójrz jeszcze raz w lewo;

– patrząc w lewo przechodź zdecydowanym krokiem przez pasy na przejściu dla pieszych;

– na środku jezdni spójrz w prawo i upewnij się czy nadal nikt nie nadjeżdża.


Aktualności

Powiązane artykuły