Nie opanował pojazdu i znalazł się w rowie

Mandatem karnym ukarany został 29-letni kierowca samochodu ciężarowego z naczepą, który wczoraj (5.03.) przed południem, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście w zdarzeniu uszkodzony został tylko samochód.

 

 

 

 

 

Wczoraj (5.03.) przed 10.00 dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej W650 między Grabowem a Jeziorkami. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości zapewniającej panowanie nad pojazdem w wyniku czego na łuku drogi pojazd przewrócił się i wpadł do rowu. Elementy metalowe, który znajdował się w części ładunkowej pojazdu w większości również wysypał się do przydrożnego rowu. 29-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym.

Policjanci APELUJĄ o rozwagę i rozsądek. Zima to niebezpieczny okres dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może doprowadzić do tragedii.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły