Kiedy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Implanty zębowe to ważny zabieg, który poprawi wygląd naszej jamy ustnej i przywróci komfort, który straciliśmy w wyniku braku zęba.

 

 

 

 

Zalety wstawiania implantów zębowych

Ubytek w uzębieniu jest dla każdego niekomfortowy i zaburza poczucie estetyki osobistej. W związku z  tym każdy pragnie, aby posiadać komplet uzębienia w jamie ustnej. W wyniku straconego zęba lub konieczności jego usunięcia powstaje dyskomfort, który należy jak najszybciej wyeliminować. Największą zaletą implantów zębowych jest to, że sprawiają one, że w miejsce brakującego zęba wstawiany jest implant, który wygląda niemal identycznie jak prawdziwy, zdrowy ząb. W związku z tym jest to najlepszy sposób na poprawienie wyglądu jamy ustnej i naszego komfortu psychicznego. Kolejnym ‘’plusem’’ implantów zębowych jest to, że nie są one  podatne na próchnicę. Zatem po prawidłowo wykonanym zabiegu wstawienia implantu nie musimy się obawiać, że cokolwiek będzie się z nim dziać. Oprócz tego implanty zębowe wzmacniają pozostałe zęby i nie ma konieczności szlifowania sąsiadujących zębów, tak jak jest to w przypadku wykonania tzw. mostów. Implanty zębowe poprawiają estetykę uzębienia, lecz oprócz tego w wielu przypadkach są koniecznością, jeśli dentysta stwierdzi, że istnieje ryzyko choroby przez ubytek w uzębieniu.

Co powinno nas nakłonić do decyzji o założeniu implantów zębowych?

Zabieg wstawienia implantów doradza oczywiście dentysta u którego byliśmy na wizycie. Po zbadaniu naszego uzębienia i miejsca, gdzie go brakuje stawia on diagnozę, która potwierdza konieczność założenia implantów. Sama decyzja o tym należy do nas, jednakże warto wiedzieć, że im wcześniej się na to zdecydujemy tym lepiej. Po upływie ok. 8-12 tygodni od utraty zęba następuje czas w którym najlepiej jest odbyć zabieg wstawienia implantu, ponieważ po 2-3 miesiącach w miejscu straconego lub usuniętego zęba powstaje nowa, młoda kość. Proces zaniku tkanki kostnej następuje później. Jeśli w tym momencie wszczepimy implant, który zastąpi korzeń, to kość szczęki „odczuje’’, że wszystko funkcjonuje prawidłowo. Wówczas dana kość będzie pobudzana przez implant do zagęszczania się i regeneracji, a tym samym uzyskamy odtworzenie poprzez implant, zdrowego zęba. Na implanty zębowe Łódź należy się zdecydować w miarę szybko. Ponieważ im dłuższy czas od usunięcia zęba, tym większy zanik kości szczęki, a właśnie od jej gęstości i rozmiarów zależy czas niezbędny do odtworzenia zębów. Dlatego nie warto czekać latami na uzupełnienie luki w uzębieniu. Zabieg założenia implantów w dzisiejszych czasach jest bezbolesny i w miarę szybki, więc jeśli jest taka potrzeba powinniśmy bez zastanowienia zdecydować się na wstawienie implantu.

Powiązane artykuły