Moduły Cisco – czym są i do czego służą?

Przemysł elektroniczny i elektrotechniczny to nie najprostsza do zrozumienia branża. Jednak, jeżeli znamy się trochę na technologii i jednocześnie mamy żyłkę do biznesu, możemy zrobić wielką karierę. Tak jak zrobiły ją moduły Cisco.

 

 

 

 

 

 

Firma zza Wielkiej Wody

Właściwie nie ma w tym nic dziwnego, że największe przedsiębiorstwa w branży elektronicznej i elektrotechnicznej, ale nie tylko te, pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Kolebka wolności osobistej i gospodarczej zawsze przodowała i wskazywana była za wzór. Podobnie można powiedzieć o firmie produkującej moduły Cisco. Ona również może być wskazywana za wzór. Powody? Przedsiębiorstwo zostało założone w 1984 roku przez małżeństwo pracowników Uniwersytetu Stanforda Sandrę Lerner i Leonarda Bosacka. Wystarczy powiedzieć, że po sześciu latach odeszli oni z firmy, którą założyli, pobierając jednocześnie astronomiczną kwotę odprawy – aż 170 milionów dolarów. Taki ruch w żadnym stopniu nie zaszkodził płynności finansowej firmy. Moduły Cisco nadal się rozwijały i przejmowały kolejne przedsiębiorstwa. W latach 2003-2005 dokonało dwóch dużych przejęć – Scientific Atlanta oraz Linksys. Obecnie ta amerykańska spółka ma swoje oddziały stacjonarne w 75 krajach świata, zaś współpracą partnerską obejmuje kolejne 40. W naszym kraju są one zlokalizowane w Warszawie oraz Krakowie.

 

Czym są moduły Cisco?

Skoro wiemy już trochę o samej firmie, czas zająć się tym, co produkuje. A ta lista jest niezwykle długa i wiąże się z wcześniejszymi przejęciami Cisco Systems. Są one związane z m.in. łącznością bezprzewodową, zabezpieczeniami czy Internetem Rzeczy. Skupmy się więc tylko na tym, czym są moduły Cisco. Modułem możemy nazwać oddzielny twór, który zawiera różne treści oraz może pełnić funkcje. Jest on niezwykle istoty w dziedzinie programowania strukturalnego oraz programowaniem zorientowanym obiektowo. Moduły Cisco są również używane jako programy komputerowe. Są one bezustannie zmieniane i aktualizowane, ponieważ na rynku usług informatycznych nie można stać w miejscu. Moduły Cisco, jak każde inne, są rokrocznie udoskonalane, dzięki czemu na rynku mamy dostęp do nowych, najnowszych modeli. Postęp jest nieodłączną częścią każdej branży, zwłaszcza branży informatycznej. W związku z tym każda firma, która chce być liderem, musi na bieżąco aktualizować swoją ofertę. Moduły są najczęściej wykorzystywane w przedsiębiorstwach – indywidualny odbiorca raczej nie będzie z nich korzystał. Dlatego to właśnie do przedsiębiorstw, które potrzebują rozwiązań IT, firmy takie jak Cisco kierują swoje oferty.

 

Powiązane artykuły