Już w sobotę „Gramy dla Damiana”

W najbliższą sobotę, 17 marca o 16.00 w gołdapskiej hali OSiR rozpocznie się Koncert Charytatywny na rzecz 13-letniego ucznia Szkoły Podstawowejnr 1 Damiana Urynowicza. Organizatorami wydarzenia są Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika, Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Witalisa J. Raczkiewicza oraz klub sportowy UKS „Jaćwingowie” Gołdap.

 

 

 

 

 

Współorganizatorami są Gołdapska Grupa Wsparcia, Wolontariusze 18+, Studio Reklamy Grafix i Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk”. Patronatem medialnym Koncert objęli: portale http://goldap.org.pl/, https://www.goldap.info, gazeta Kurier Gołdapski oraz Radio 5.

Damian Urynowicz, który jest beneficjentem koncertu, zmaga się z bardzo rzadkim rodzajem nowotworu złośliwego – mięsakiem Ewinga. Nowotwór objawił się u chłopca w postaci guza kości krzyżowej kręgosłupa. Chorobę zdiagnozowano niedawno.

Damian pozostaje pod opieką Kliniki Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie przeszedł już biopsję guza i jest po pierwszym cyklu chemioterapii. Czekają go kolejne etapy leczenia, co wymusza częste wyjazdy do kliniki z odległej o 300 km Gołdapi. Wyjazdy, pobyty w klinice, zakup środków okołomedycznych oraz żywności specjalnego przeznaczenia wiążą się z dużymi wydatkami. Dlatego przyjaciele z gołdapskiej SP 1, naszej Szkoły Muzycznej, oraz członkowie jego drużyny piłki ręcznej z Klubu UKS „Jaćwingowie” Gołdap, a także współorganizatorzy postanowiliśmy wesprzeć go w walce o powrót do zdrowia.

Podczas imprezy z występem taneczno-wokalnym wystąpią uczniowie jego szkoły a z programem muzycznym także słuchacze gołdapskiej Szkoły Muzycznej. Imprezę zakończy mecz piłki ręcznej pomiędzy drużynami III Ligi: UKS „Jaćwingowie” Gołdap i EKS „Szczypiorniak” Ełk.

W przerwach między występami i meczem będzie przeprowadzona licytacja zebranych przedmiotów, które przekazali na ten cel ludzie Wielkiego Serca. Lista zawiera wszystkich darczyńców, którzy przekazali przedmioty do momentu składania materiału na portal:

Lista darczyńców w załącznikach:

lista_darczyncow

lista_darczyncow

 

 

 

 

Zachęcamy wszystkich do licytacji podczas Koncertu. Kwota uzyskana z licytacji, sprzedaży ciasta przygotowanego przez rodziców uczniów szkół, i cegiełek za wstęp, które można ciągle jeszcze nabyć w Sekretariacie Szkoły Muzycznej i siedzibie Centrum Informacji Turystycznej, zostanie gościom Koncertu przedstawiona tuż po zakończeniu meczu piłki ręcznej. Zebrana kwota w całości zostanie przekazany na wsparcie leczenia Damiana.

 

Powiązane artykuły