Aspirant Daniel Żamojtuk Wicemistrzem Polski Strażaków w Narciarstwie Biegowym

W pierwszy weekend marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbywał się 42. Bieg Piastów. W ramach tej pięknej, cyklicznej imprezy po raz ósmy odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Narciarstwie Biegowym.

 

 

 

 

 

120 strażaków z całej Polski wałczyło o tytuł mistrzowski. Funkcjonariusze PSP rywalizowali o medale i puchary w stylu klasycznym (CT) na dystansach: 50 km (tylko mężczyźni) i 25 km (kobiety i mężczyźni). Wśród funkcjonariuszy z całego kraju znalazł się strażak z naszej komendy – asp. Daniel Żamojtuk, który co roku przywozi medale z tego typu imprez sportowych.

W tym roku nie było inaczej i po raz kolejny możemy pochwalić się drugim i trzecim miejscem asp. Żamojtuka w Mistrzostwach Polski Strażaków. Daniel zdobył brązowy medal na dystansie 50 km stylem klasycznym i srebrny medal na dystansie 25 km stylem klasycznym.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych startach.

Niżej przedstawiamy klasyfikacje końcową mistrzostw.

Wyniki 50 km (CT):

 1. Józef Wojtyła, KP PSP Cieszyn – 2:35:41;
 2. Mariusz Dziadkowiec-Michoń, KM PSP Jelenia Góra – 2:42:49;
 3. Daniel Żamojtuk, KP PSP Gołdap – 2:50:38.

Wyniki 25 km (CT):

1.Waldemar Poręba, KP PSP Kamienna Góra – 1:14:21;
2. Daniel Żamojtuk, KP PSP Gołdap – 1:17:05;
3. Marek Murzyn, KM PSP Kraków – 1:18:35.

Opracowanie: st. kpt. Kamil Pawlukanis (na podstawie materiału KG PSP)

Zdjęcia: www.bieg-piastow.pl, KM PSP Jelenia Góra


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Aspirant Daniel Żamojtuk Wicemistrzem Polski Strażaków w Narciarstwie Biegowym

 1. Obserwator

  Brawo Daniel!!!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Marek

  Daniel od wielu lat w doskonałej formie i od początku startów w Biegu Piastów na podium swojej kategorii branżowej. Warto dodać, że przed nim był strażak, który jeszcze niedawno biegał wyczynowo na nartach w kadrze Polski. Tym bardziej cieszy, że popularny „Żaba” potrafi złoić skórę naprawdę dobrym narciarzom.
  Świetny przykład dla młodzieży i dorosłych też. Brawo Daniel, tak trzymaj.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Popieram list Czytelniczki. Również uważam, że brak kanalizacji to skandal. A jeszcze większy skandal są ścieki wypuszczane do przydrożnych rowów. Zbliża się niedziela, kiedy mieszkańcy Jaśkowic pójdą w Drodze Krzyżowej na Łysą Górę. Tak jak co roku będą mogli poczuć wyziewy z wypuszczonej do rowów kanalizacji. Sołtys im pogłębił więc wypuszczają jeszcze bardziej. Co poniektórzy założyli rury i zasypali je, ale kawałek dalej śmierdzi to co wypuścili. To nic nie daje bo przecież wiadomo kto wypuszcza. Najgorsze, że sołtysowi tam mieszkającemu nie przeszkadza. No cóż wyborcy. Tak na marginesie podobno to ma być ulica o ironia Lawendowa. To jakiś żart? Zapachy tam się wydzielające to na pewno nie lawenda.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...