Zabiegi redukujące cellulit – duży wybór oferty

Z cellulitem nigdy nie jest ci do twarzy. Jest brzydki i często sprawia, że czujesz się nieatrakcyjna. Na szczęście współczesna medycyna daje wiele możliwości, by się go pozbyć. Zabiegi redukujące cellulit cieszą się coraz większą popularnością.

 

 

 

 

Skąd się bierze cellulit?

Lekarze zaliczają pomarańczową skórkę do grona chorób cywilizacyjnych. Nasze babki i prababki nie miały pojęcia, że istnieje coś takiego, jak cellulit. Kobiety żyjące w XXI wieku nie mają tego luksusu i muszą żyć ze świadomością, że mogą zostać „obdarowane” pomarańczową skórką. Zwłaszcza, że dotyka on wszystkie panie. Obserwują go u siebie zarówno matki w dojrzałym wieku i po trzech ciążach, jak i młode kobiety, które same niedawno były dziećmi. Waga również nie jest wyznacznikiem posiadania cellulitu. Zarówno puszyste, jak i szczupłe panie są w grupie ryzyka.

Dlaczego tak się dzieje? Winę za to ponosi styl życia dzisiejszych kobiet. Brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, spożywanie niezdrowej żywności, a nawet antykoncepcja hormonalna – to wszystko prowadzi do powstawania cellulitu.

 

Zabiegi redukujące cellulit

Na szczęście wraz z rozwojem chorób cywilizacyjnych, rozwija się medycyna, która szuka sposobów ich leczenia. Nie ominęło to również cellulitu. Medycyna estetyczna i salony kosmetyczne oferują specjalne zabiegi redukujące cellulit. Przyjrzyjmy się bliżej kilku z nich.

 

Kriolipoliza, czyli zamrażanie tłuszczu

Ludzkie komórki tłuszczowe są bardzo podatne na działanie zimna. Ulegają zniszczeniu już w temperaturze poniżej plus pięciu stopni Celsjusza. W związku z ich słabą odpornością na zimno poddaje je się zabiegowi kriolipolizy. Podczas zabiegu zamraża się komórki tłuszczowe w kilku pojedynczych seriach. Jest to bezpieczne dla naszego organizmu i życia, ponieważ naczynia krwionośne i narządy wewnętrzne nie reagują na niskie temperatury. Dzięki temu pozbywamy się z naszego ciała tylko nadmiaru tłuszczu. Zamrożona tkanka jest następnie wydalana z organizmu w procesie metabolicznym.

 

Karboksyterapia – medyczny CO2

Choć w normalnych warunkach, nadmiar dwutlenku węgla jest szkodliwy dla naszego organizmu, w medycynie estetycznej nazwany jest „cudownym gazem”. Dlaczego? Ponieważ sprawdza się na wielu polach. Karboksyterapia skuteczna jest m.in. w: usuwaniu cellulitu; usuwa rozstępy, blizny, blizny po trądziku; opóźnia starzenie się skóry; pomaga w przypadku łuszczycy, a nawet stosowany jest przy problemach z erekcją. Sam zabieg karboksyterapii można porównać do wizyty na szczepieniu. W konkretne miejsce na skórze, przy użyciu małej igły, wstrzykiwane są odpowiednie dawki czystego, medycznego dwutlenku węgla. Komórki tłuszczowe potraktowane CO2 ulegają zniszczeniu. Dwutlenek węgla rozbija złogi tłuszczowe, stymuluje rozpad tłuszczu oraz wzmaga produkcję elastyny i kolagenu. Te dwa ostatnie odpowiedzialne są za elastyczność i napięcie skóry.

Powyżej przedstawiliśmy dwie popularne metody na walkę z cellulitem. Oczywiście nie są to jedyne zabiegi redukujące cellulit. Jest jeszcze m.in. lipoliza iniekcyjna, leczenie falami dźwiękowymi. Jak widać medycyna estetyczna oferuje wiele metod na walkę z cellulitem. Ostateczny wybór należy do każdej z nas.

 

 

 

Powiązane artykuły