Podsumowali sezon lotowy 2017

Prężnie działa Olecki Oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Członkami są również pasjonaci z Gołdapi, którzy mają na swoim koncie sporo sukcesów. Istotne osiągnięcia w tej dziedzinie ma starosta Andrzej Ciołek, który jest jednocześnie prezesem Oleckiego Oddziału. Toteż w sobotę prowadził w Olecku podsumowanie osiągnięć lotowych gołębi pocztowych w sezonie 2017.

 

 

 

 

W uroczystości w restauracji „Astra”uczestniczył burmistrz Olecka Wacław Olszewski – wraz z Andrzejem Ciołkiem wręczali puchary i dyplomy w poszczególnych kategoriach lotowych.

Warto podkreślić, że w działalności oleckiego oddziału uczestniczy ponad stu hodowców z siedmiu powiatów: gołdapskiego, oleckiego, ełckiego, giżyckiego, węgorzewskiego, suwalskiego i piskiego.

Oprócz standardowego planu lotu odbył się również prestiżowy międzynarodowy lot z Brukseli, z odległości ponad 1200 km w linii prostej. Na tle Okręgu Białystok w zmaganiach indywidualnych wysokie lokaty uzyskali hodowcy: Stanisław Dawidowicz, Kamil Bondarenko i Andrzej Ciołek. W zmaganiach drużynowych na wysokich pozycjach utrzymali się: Kamil Bondarenko i Andrzej Ciołek.

Gratulujemy laureatom i życzymy jeszcze wyższych osiągnięć lotowych gołębi w kolejnych sezonach.

Spotkanie odbywało się pod patronatem wojewody warmińsko-mazurskiego i starosty gołdapskiego.

Szczegółowe wyniki dostępne są pod linkiem:

http://www.olecko.pzhgp.net/PZHGP/pliki/olecko/Wyniki/c76509de-b893-4972-a476-f025e6c18e11/2017KATEGORIE2017PDF.pdf


Aktualności

Powiązane artykuły