O środkach zewnętrznych na sesji Rady Powiatu

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu starosta Andrzej Ciołek podsumował rok ubiegły pod względem przedsięwzięć związanych ze zdobywaniem środków zewnętrznych przez Starostwo i związane ze Starostwem instytucje. Dotyczyło to zarówno przedsięwzięć inwestycyjnych, jak i tak zwanych miękkich grantów.

 

 

 

 

Na remonty i inne inwestycje w powiecie gołdapskim wydano w 2017 roku około 30 mln złotych, z czego 26 mln (87 proc.) to środki pozyskane.

Między innymi dużą kwotę (3 610 938, 90 zł) pozyskał w ubiegłym roku Wydział Geodezji Starostwa na realizację „Projektu zintegrowanej informacji geodezyjno-kartograficznej powiatu gołdapskiego”.

Z Wojewódzkiego Urzędu Pracy gołdapskim PUP pozyskał ponad 6,5 mln złotych na projekt „Własna firma w EGO”. Z tych środków będą mogły korzystać osoby z powiatów EGO (ełckiego, gołdapskiego i oleckiego).

Część przedsięwzięć realizowana była przy współpracy z innymi podmiotami – gminą Gołdap (m.in. droga Rostek – Kośmidry) i policją (m.in. projekty dotyczące bezpieczeństwa na drogach).

Środki na swoje działania i drobne inwestycje pozyskiwały w ubiegłym roku również – ZPEW i ZSO oraz oddział dziecięcy szpitala. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w wyniku starań Zofii Syperek otrzymał drogocenny i niezbędny sprzęt z WOŚP.

Osoby, które brały udział w pozyskiwaniu środków otrzymały oficjalne podziękowania od starosty Andrzeja Ciołka i przewodniczącego Rady Powiatu – Stefana Piecha.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły