Niebezpieczny kierowca stracił uprawnienia

Nadmierna prędkość niedostosowana do warunków panujących na drodze, a do tego alkohol krążący w organizmie kierowcy – to czynniki, które liderują w grupie głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec kierowców, którzy rażąco przekraczają dozwoloną prędkość, albo wsiadają za kierownicę po alkoholu. Tak jak miało to miejsce na drodze krajowej nr 65 w gminie Gołdap.
 

 

 

Wczoraj (9 lutego) w Pogorzeli przed 13:00 policjanci ruchu drogowego patrolujący ten teren zauważyli kierowcę VW Golfa, który ewidentnie bardzo się spieszył. Wyprzedzał inne pojazdy przekraczając podwójną linię ciągłą, a także – co najgorsze – na przejściu dla pieszych. Policjanci ruszyli za nim i wkrótce zatrzymali go do kontroli drogowej.

Wtedy okazało się, że za kierownicą niebezpiecznie jadącego auta siedział 19-latek. Młody mężczyzna tłumaczył się tym, że spieszy się do dziewczyny. Najgorsze w jego zachowaniu było jednak to, że jechał do niej mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 19-latka, a jego samochód został odholowany. Mężczyzna już został ukarany mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, natomiast za przestępstwo odpowie przed sądem.

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły