Jaki generator prądotwórczy wybrać do domu?

Przerwy w dostawie prądu cały czas stanowią część naszego życia. W niektórych obszarach Polski przydarza się to niestety bardzo często. Często też wyjeżdżamy na działkę, gdzie na pewno chcielibyśmy skorzystać z urządzeń elektrycznych. Dzięki nam dowiecie się jaki generator prądotwórczy Kruzer, będzie najlepszy rozwiązaniem dla Twojego domu.

 

 

 

Jakie urządzenia będziesz do niego podłączał?

Najważniejszą kwestią przy zakupie większości urządzeń jest ich zastosowanie. Tak samo jest, gdy kupujesz generatory prądotwórcze Kruzer. Musisz zastanowić się przede wszystkim, jakie sprzęty będziesz do niego podłączał.

Elektronarzędzia

Jeżeli będą to elektronarzędzia, czyli różnego rodzaju wiertarki, wkrętarki albo innego typu sprzętu, które pobierają dużą ilość mocy, korzystają z odbiorników indukcyjnych. Gdy jesteś więc majsterkowiczem oraz agregat będzie Ci potrzebny do garażu, do którego nie ma podprowadzonego prądu, to z pewnością musisz się skoncentrować na tego rodzaju sprzęcie.

RTV oraz AGD

Telewizory, pralki oraz czajniki elektryczne wymagają odbiorników rezystancyjnych. Też oświetlenie w domu odbiera moc na tej samej zasadzie. To jeden z najchętniej kupowanych modeli, bo umożliwia funkcjonowanie podstawowych sprzętów podczas awarii prądu.

Sprzęt komputerowy

Też komputery oraz laptopy wymagają innego typu agregatu. W tej sytuacji będą to nieliniowe.

Jakie jest bezpieczne napięcie?

Gdy wybierasz właściwy agregat możesz się też sugerować bezpiecznym napięciem dla podłączonych urządzeń. Możemy wybierać wśród jedno- oraz trójfazowych odbiorników. Odbiorniki jednofazowe będą najlepsze przy sprzętach, których największe napięcie to 230V. W tej sytuacji będą to podstawowe sprzętu kuchenne, jak również ogrzewanie eklektyczne. Takie generatory prądotwórcze Kruzer najlepiej sprawdzą się na kempingu. Zazwyczaj mają niewielką wagę, więc są łatwe do transportowania. Natomiast w przypadku odbiorników trójfazowych maksymalne napięcie to 400V. Znaczy to, że możliwe jest podłączenie urządzeń o większej mocy. Generatory prądotwórcze Kruzer będą właściwie funkcjonowały nawet w sytuacji działającej przez cały czas lodówki. Do tego typu urządzenia możemy podłączyć zarówno jedno-, jak i trójfazowe odbiorniki. Jest to rozsądny wybór i uniwersalne rozwiązanie. Musisz się jednak liczyć z tym, że cena takiego generatora będzie wyższa. Zresztą jego waga również. Sprawdź na tej stronie odpowiednie agregaty.

O czym jeszcze warto pamiętać, kupując agregat?

Jasne jest, że najważniejsza sprawa do podłączane do agregatu urządzenia. Nie są to jednak wszystkie parametry, które należy uwzględnić. Należy odróżnić moc awaryjną od mocy nominalnej, to znaczy ciągłej. Pierwsza z nich odnosi się do sytuacji, gdy nagle jest przerwa w dostawie prądu. Oczywiście jest to związane ze zmiennym obciążeniem. Zazwyczaj agregat może funkcjonować w tym trybie do pięciuset godzin w trakcie roku. Generatory prądotwórcze Kruzer posiadają również moc ciągłą, związaną z stałym wykorzystaniem urządzeń. Generator wtedy zazwyczaj stanowi jedyne źródło prądu. W niektórych wypadkach możliwe jest nawet małe przeciążenie, którego nie doświadczymy przy mocy awaryjnej.

Powiązane artykuły