„Dwójka” informuje: EKOWALENTYNKOWY SUPERWYNIK!

O „EkoWalentynkach” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi wiedzą wszyscy gołdapianie. Lokalni dziennikarze najpierw promowali akcję na swoich portalach, w efekcie zainteresowani jej przebiegiem przybyli punktualnie, aby czynnie w niej uczestniczyć.

 

 

 

 

Wcale im się nie dziwimy – to wręcz sensacyjna wiadomość być i uczestniczyć w takiej super akcji.

Otóż szanowni gołdapianie, mieszkańcy okolic Gołdapi informujemy, że ustanowiliśmy nowy rekord, ubiegłoroczne 11 kartonów zamieniliśmy na 15 kartonów zużytych baterii. Ogromna ilość ZSEE ,który jutro odjedzie do recyklingu też jest zadowalająca.

Od wielu lat w ramach „EkoWalentynek” udowadniamy, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.

 

EKOWALENTYNKI, CZYLI ZBIERZEMY DLA ZIEMI 1 MILION ZUZYTYCH BATERII – takie hasło przyświecało VIII edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej

„EkoWalentynki – czyli kochamy recykling!”

Jesteśmy pewni, że 70 miejscowości, a wśród nich Gołdap, zaangażowanych w te ekologiczne działania z pewnością zebrało ich ponad milion.

Dziękujemy partnerom akcji!

     

 

***

Jeden wrocławianin dziękuje gołdapiankom i gołdapianom (szczególni jednej pani Alinie Oleszczuk), za fantastycznie zorganizowaną ekowalentynkową akcję. Dzięki Wam nie tylko jest czyściej, ale i mądrzej, bo edukacja ekologiczna to nie tylko zbieranie bateryjek, ale przede wszystkim zmienianie postaw, zachowań i wyrabianie najprostszych nawyków, aby ochrona środowiska była normalnymi, codziennymi czynnościami, np.:

segregacja odpadów, nieśmiecenie i troska o otaczający świat – nasze małe ojczyzny! Mam nadzieję, że wkrótce wyruszę na rowerze lub w kajaku do Gołdapi, żeby zobaczyć najbardziej zielone miasto w Polsce.

Z eko-pozdrowieniami

Dominik Dobrowolski

wrocławski ekolog i podróżnik


Aktualności

Powiązane artykuły