Uwierzyć w Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

 

 

 

 

 

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz trzej królowie. Scenariusz przedstawienia został napisany w oparciu o wiersze ks. Jana Twardowskiego.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, jak i po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły pan Bogdan Chomyn, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także proboszcz naszej parafii ks. Władysław Łada, radny naszej gminy pan Karol Szablak i dyrektor BS. pani Halina Kunio, życząc abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Wśród zaproszonych gości była również przewodnicząca Rady Rodziców p. Marzena Matulewicz.

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych … „bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”

Bożena Łobacz

 


Aktualności

Powiązane artykuły