Uczniowie kolejny rok „Zapełniają puste brzuszki…”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, już po raz trzeci, biorą udział w akcji przyrodniczo-edukacyjnej pt. Zapełniamy puste brzuszki – szkolny karmnik, która organizowana jest przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. W tym roku szkolnym „szkolną ptasią stołówką „zajmują się uczniowie klas II i VII.

 

 

 

 

Choć pogoda w tym roku jest bardzo łaskawa dla ptaków, to na nasze ponad miesięczne działania złożyło się wiele zadań. Po raz kolejny pan konserwator pomógł nam zamontować karmniki na terenie szkolnego ogrodu. Część z nich w doskonałym stanie przetrwała dwa sezony, a część było trzeba lekko podreperować. Uczniowie sprawnie zorganizowali zbiórkę pokarmów dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka ścienna, informująca o ptakach zimujących w Polsce oraz o gatunkach odpowiednich pokarmów dla ptaków. Wykonali ją uczniowie z wychowawczyniami klas.

Obecnie własnoręcznie przygotowujemy pokarm. Uczniowie bardzo lubią lepić „kule pokarmowe” dla ptaków, mieszając różne nasiona, pestki, owoce i orzechy ze smalcem. Systematycznie zajmujemy się dokarmianiem ptaków w naszej ptasiej stołówce, dzieląc się dyżurami. Mamy wiele planów związanych z tegoroczną akcją i konkursem, w którym bierzemy udział. Mamy nadzieję, że zima w końcu do nas zawita i w naszych karmnikach zrobi się gwarno. Wkrótce napiszemy o kolejnych naszych działaniach!

Uczniowie SP w Pogorzeli- klasa II i VII oraz opiekunowie: Dorota Kibitlewska i Olga Nawrocka

 

Powiązane artykuły