Policjanci otrzymali nowy radiowóz

Na gołdapskich drogach pojawił się nowy, oznakowany radiowóz. Nowoczesny opel mokka wykorzystywany będzie w codziennej służbie patrolowo-interwencyjnej. Zakup radiowozu był możliwy dzięki wsparciu lokalnych władz samorządowych. Podczas uroczystości przekazania nowego sprzętu symboliczne kluczyki do auta z rąk Burmistrz Gołdapi i Komendanta Wojewódzkiego Policji otrzymali gołdapscy policjanci.

 

 

 

Wczoraj gołdapscy policjanci otrzymali klucze do nowego radiowozu. Tomasz Luto Burmistrz Gołdapi wraz z insp. Tomaszem Klimkiem Komendantem Wojewódzkim Policji uroczyście przekazali gołdapskim policjantom nowy radiowóz marki Opel Mokka.

Opel jednak nie trafiłaby do komendy, gdyby nie finansowe wsparcie samorządowców. Urząd Gminy Gołdap ze środków budżetu przeznaczył na nowy radiowóz 42.500 złotych, natomiast druga część pieniędzy pochodzi z budżetu Policji w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

Komendant Wojewódzki Policji insp. Tomasz Klimek oraz Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi insp. Robert Marciniak podziękowali burmistrzowi Gołdapi Tomaszowi  Luto za udzielone wsparcie finansowe, bez którego zakup radiowozu nie byłby możliwy. Świadczy to nie tylko o bardzo dobrze układającej się współpracy pomiędzy samorządem a Policją, ale również o  dbałości władz o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Przekazany samochód wykorzystywany będzie podczas codziennej służby patrolowo – interwencyjnej przez gołdapskich policjantów. Nowe auto z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających Gołdap.

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły