Noworoczny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w Gusiewie z udziałem gołdapianina

W piątek 4 stycznia w kompleksie sportowo rekreacyjnym w Gusiewie (obwód kaliningradzki FR) odbył się Noworoczny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorzy serdecznie przywitali wszystkich uczestników zawodów. W turnieju wystąpiło 32 zawodników i zawodniczek. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach – open mężczyzn i open kobiet. Gołdap reprezentował Marek Różycki, Olecko – Andrzej Karniej.

 

 

 

 

Zawodników podzielono na dwie grupy, pierwsze czwórki awansowały do ścisłego finału. Z pierwszej grupy z kompletem punktów awansował Marek Różycki, z drugiej grupy Andrzej Karniej na pozycji numer dwa.

W ścisłym finale po zaciętych wyrównanych pojedynkach Marek Różycki zakończył turniej z jedną porażką, Dimitrii Boroziniec z jedną porażką, Andrzej Karniej z dwiema porażkami. Po podliczeniu bilansu różnicy setów – na pierwszym miejscu uplasował się Marek Różycki, na drugim Dimitrij Boroziniec (w 2017 kolejność na podium była odwrotna Dymitrii na pierwszym Marek na drugim), na miejscu trzecim zakończył rywalizację Andrzej Karniej. Pierwsza trójka turnieju w sezonie 2017/2018 rywalizuje w Północnej Lidze Regionalnej imienia Franciszka Pietrołaja.

Po zakończonym turnieju wręczano dodatkowe nagrody ufundowane przez sponsorów z Gołdapi w kategoriach: najmłodszy zawodnik – 13 lat, najstarszy zawodnik – 69 lat, czwarte miejsce open mężczyzn, czwarte miejsce open kobiet. Fundatorami nagród było Starostwa Powiatowe w Gołdapi oraz Gmina Gołdap.

Powiązane artykuły