Biwak zimowy „Harcerska mieszanka”

Kulig, bitwa na śnieżki, jazda na sankach i łyżwach, pokaz ratownictwa na lodzie w wykonaniu gołdapskich strażaków, wyprawy i gry terenowe w ośnieżonym lesie Kumiecie, ognisko z ciepłą herbatką z kociołka, pogoń Brytyjczyków za piratami, wizyta na Dzikim Zachodzie…

 

 

 

 

 

 

Harcerze z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” mogą czuć się szczęściarzami. Podczas ich 5-dniowego biwaku dopisała zimowa aura, a uśmiech nie schodził z harcerskich twarzy. Nocowali w Szkole Podstawowej nr2 w Gołdapi i tam uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, m.in.: w warsztatach profilaktycznych z zakresu profilaktyki uzależnień, które prowadziła pani Urszula Mossakowska, w spotkaniu z gołdapskimi policjantami, rywalizacji sportowej, zajęciach kreatywnych, warsztatach kulinarnych, grach tematycznych, wampiriadzie, wieczornych rozmowach przy ogniu. Czy harcerze byli tylko uczestnikami?

Oczywiście, że nie! Harcerze w zastępach oraz wędrownicy przygotowywali atrakcje swoim braciom z innych zastępów. Ich przywódcami byli: Aga, Ania, Wiktoria, Zosia, Maciek, Natalka, Oliwka, Beata. Przeprowadzali gry, konkursy, przygotowywali stołówkę do posiłków i utrzymywali ład i porządek w szkole. Projekt znaczków, dyplomów i podziękowań, które otrzymali uczestnicy i kadra biwaku, to dzieło przybocznej Agnieszki, a zdjęcia z biwaku wykonywała Wiktoria. Bardzo ważnym wydarzeniem podczas zimowiska było złożenie Zobowiązania Instruktorskiego przez Beatkę Koloszewską, która od 2012 r. jest związana z naszą drużyną. Od tej pory stała się ona również naszym harcerskim wychowawcą.

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz naszej dojrzałej kadrze, druhnom: Annie Jaremus-Furtan, Małgorzacie Wojciechowskiej- Gutowskiej, druhowi Andrzejowi Gutowskiemu, za opiekę i pomoc w organizacji biwaku zimowego. Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr2 w Gołdapi serdecznie dziękujemy za udostępnienie szkoły, a Gminie Gołdap składamy duże podziękowania za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły