Bezpłatne badanie mammograficzne

We wtorek, 23 stycznia, panie w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. W godz. od 9:00 do 17:00 będzie je można wykonać w mammobusie na gołdapskiej targowicy. Przed badaniem trzeba się zarejestrować dzwoniąc pod numer: 58 767 34 55 lub 58 767 34 77. Mammografia zostanie poprzedzona wypełnieniem specjalnej ankiety. Pozwoli ona lekarzom na dokładniejszą ocenę wykonanych zdjęć.

 

 

 

 

Mammografia to radiologiczne badanie piersi, któremu umożliwia wykrycie wczesnych stadiów zmian nowotworowych. W dniu badania nie powinno się używać balsamów, dezodorantów i zasypek w okolicy klatki piersiowej. Bardzo ważne jest, aby na mammografię zabrać ze sobą opisy i zdjęcia z poprzednich badań piersi.

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących u kobiet nowotworów. W około 20% przypadków bywa złośliwy. Wczesna diagnostyka pozwala uniknąć powikłań i przerzutów, co z kolei daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Późne wykrycie nowotworu utrudnia leczenie i bardzo poważnie zwiększa ryzyko śmierci.


Aktualności

Powiązane artykuły