„Bezpieczna droga do celu” z gołdapską drogówką

Ferie zimowe w naszym regionie zbliżają się dużymi krokami. W związku z tym policjanci, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom wypoczywającym w tym czasie rozpoczynają działania pn. „Bezpieczna droga do celu”. Są to działania, podczas których funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 

 

 

 

„Bezpieczna droga do celu” do działania informacyjne, których adresatami są przede wszystkim kierowcy, pasażerowie oraz wszyscy ci, którzy będą uczestnikami wyjazdów na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim  wypoczywającym w czasie ferii zimowych jest priorytetem gołdapskiej policji. W trosce o bezpieczeństwo wczasowiczów funkcjonariusze prowadzić będą wzmożone kontrole autokarów, wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli mundurowi sprawdzać będą trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci w całym kraju przygotowali kilkadziesiąt stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz tych punktów  wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad bezpiecznego przewożenia dzieci i młodzieży, a także na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

Przypominamy, że na terenie naszego powiatu istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru. Można to zrobić osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi przy ul. Mazurskiej 33 bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr 87 615 54 00 lub 997.

Aby uniknąć potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych informujemy, iż najlepiej o planowanym wyjeździe poinformować funkcjonariuszy z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Red. KPP Gołdap

punkty_kontroli


Aktualności

Powiązane artykuły