Zakończenie działań w ramach projektu „Razem pod parasolem prawa”

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Gołdapi wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zakończyło realizację prowadzonego na terenie powiatu gołdapskiego projektu pn. Razem pod parasolem prawa, w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Kwota dofinansowania z MSWiA wyniosła 58.770 zł.

 

 

 

 

W ramach projektu przeprowadzono następujące działania: Konferencję w Domu Kultury  „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”, „Przystanek –  Centrum” (a w nim 4 bloki tematyczne: „Gdy dorosnę, to będę…”, „Jestem bezpieczny”, „Maluję, nie hejtuję” oraz „Gotuję, nie hejtuję”), „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie, Dzień Sportu w szkołach ponadgimnazjalnych pn. „Dopalacze – głupia moda tylko sport Ci siły doda”, Rodzinny Rajd Rowerowy, Teatr uliczny „Młodzi – Młodym”, Konkursy dla szkół „Mało lat mam, a na bezpieczeństwie się znam” oraz na najładniejszą skrzynkę zaufania „BLIŻEJ SIEBIE…”, Superwizję grupową dla osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, Debatę  „Bezpieczeństwo w sieci” oraz Forum Jednostek Pomocy Społecznej.

Projekt został przygotowany w ramach priorytetu Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży. Jego realizacja pozwoliła zaszczepić w młodych osobach chęć do sportu, aktywności fizycznej i społecznej oraz zmotywować do nauki, ograniczając  tym samym niepożądane zjawiska patologiczne w ich rodzinach i środowisku rówieśniczym.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu.


Aktualności

Powiązane artykuły