Wizyta senator Małgorzaty Kopiczko w SP3 w Gołdapi

23 listopada Szkołę Podstawową nr 3 odwiedziła senator RP Małgorzata Kopiczko oraz pan Jacek Morzy – wiceburmistrz. Pani senator przyjechała do naszej szkoły, by spotkać się z uczniami, którzy uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie „List do taty”.

 

 

 

 

 

 

Celem konkursu, odbywającego się co dwa lata, jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Zadaniem uczniów było napisanie pracy na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata? Uczniowie klas 4 i 5 pod opieką nauczycieli, pań – Jolanty Łukjaniuk i Krystyny Czarniewskiej, napisali listy, spośród których wytypowano do kolejnego etapu prace następujących uczniów: Wiktorii Danielewicz, Anny Waraksy, Klaudii Świtaj, Weroniki Pietruszewskiej, Mateusza Stabińskiego, Filipa Siemieniuka, Mateusza Jaworowskiego i Emila Obary.

W etapie regionalnym konkursu zwyciężył Mateusz Stabiński. Wraz z tatą uczestniczył on w uroczystym podsumowaniu konkursu „List do taty”, który odbył się w październiku tego roku w Senacie RP.

Pani Senator Małgorzata Kopiczko przyjechała do Szkoły Podstawowej nr 3, aby osobiście podziękować wszystkim uczniom za uczestnictwo w konkursie, pogratulować wyróżnienia Mateuszowi oraz zachęcić do udziału w kolejnych edycjach „Listu do taty”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od pani Senator upominki.

Wizyta pani Małgorzaty Kopiczko była ważnym wydarzeniem, dlatego jej pobyt w naszej szkole uświetnił występ szkolnego chóru. Uczniowie pod opieką pani Katarzyny Boruc i pana Mirosława Bobrowskiego przygotowali część artystyczną o tematyce patriotycznej, która bardzo spodobała się przybyłym na uroczystość gościom oraz zebranym na sali nauczycielom i uczniom klas 4-7.

Na zakończenie pani Małgorzata Kopiczko podziękowała wszystkim za miłe przyjęcie i wspaniałą lekcję patriotyzmu. W nagrodę za swój występ uczniowie otrzymali z rąk pani Senator ogromną torbę słodyczy.

Krystyna Czarniewska

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Wizyta senator Małgorzaty Kopiczko w SP3 w Gołdapi

 1. Cz

  Prawda o wizycie pani Senator Kopiczko (PiS) wydaje się być taka: jest to próba wzmocnienia PiS w Gołdapi przed kampanią wyborczą do przyszłorocznych wyborów samorządowych. A może także jest to próba odpowiedniego ustawiania się władz SP3 w kontekście tych i przyszłych parlamentarnych wyborów.

 2. ja

  Przecież w szkołach NIE WOLNO prowadzić polityki i politycznych działań – dyrektor SP nr 3 tego nie wie??
  Chorągiewki powiewają na wietrze…

 3. Tytus

  Nikt tak dobrze nie wyczuwa skąd wieje wiatr jak L. Retel. Ale w tej kadencji przeszarżował. Podlizuje się jak może T. Lutemu, który gardzi nim a wypiął się na wszystkich tych, którzy mu do tej pory przez wiele lat pomagali i przykrywali różne historie.
  A teraz coś bardzo konkretnego. Dlaczego audyt z kontroli SP3 w Gołdapi różni się od pozostałych szkół? Dlaczego burmistrz i dyrektor nie chcą pokazać wszystkich danych? Np. przychodów ze sprzedaży posiłków w porównaniu z ilością zakupów produktów?
  Kilka jeszcze innych kwestii ujrzy światło dzienne. Poczekajmy tylko do wyborów Leszku.