Szkoła Podstawowa nr 3 z Gołdapi trzecia w województwie

W czwartek, 14 grudnia w Sali plenarnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się IX Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, podczas której podsumowano współzawodnictwo w minionym roku 2016/2017. Uhonorowano miasta, miasta i gminy oraz gminy i powiaty, także szkoły wszystkich szczebli, które osiągnęły najlepsze wyniki w rozgrywkach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

 

 

 

 

Najlepszym należy się chwała – podkreślił prowadzący ceremonię przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach Wacław Wasiela, ale hierarchia ma tu drugorzędne znaczenie. Zadaniem SZS jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Najważniejsze, że uczniowie startują i to w wachlarzu różnych dyscyplin, a szczególnie jest to widoczne w plenerowych imprezach na przykład przełajach. To ogromna radość, obserwując zmagania setek uczestników, ich ambicje i determinację. Wiadomo, że z takich biegów wyrosną też i przyszli mistrzowie, ale ich szkolenie należy już do trenerów i klubów sportowych.

Czwartkowa uroczystość była okazją podziękowania wielu osobom, które zaangażowały się w sport szkolny. Tu potrzebny jest zdecydowany jednolity front, bo przecież cel jest wspólny: dobro dzieci i młodzieży. Głównym sponsorem działalności SZS jest Urząd Marszałkowski, który był reprezentowany przez dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu Waldemara Buszana.

Obecny był również wicekurator Wojciech Cybulski. Wszyscy w oficjalnych wystąpieniach i rozmowach kuluarowych podkreślali rangę wydarzenia, jakim jest Gala, która w jednym czasie i miejscu gromadzi wszystkich, którzy młodzieży poświęcają dużo więcej czasu niż wymagany etat. Byli najlepsi z najlepszych.

Zaprezentowano czołowe dziesiątki, które uhonorowano pięknymi pucharami i dyplomami. Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi, Alicja Kłoczko, z rąk Waldemara Buszana odebrała puchar za zajęcie wyśmienitego 3. miejsca w systemie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych. Szkoła już w latach ubiegłych zaistniała na mapie województwa, bowiem w roku 2013 zajęła 9., a w 2014 – 7. miejsce, w 2015 – 3., w 2016 – 9. W rankingu warmińsko-mazurskiego SZS w kategorii Miast i Gmin bardzo wysokie trzecie miejsce zajęło miasto Gołdap.

 

 

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Szkoła Podstawowa nr 3 z Gołdapi trzecia w województwie

  1. Obserwator

    Gratulacje! Kto pracuje ten ma! Tak trzymać! Krytykantów, „ekspertów” i inne marudy „zlekceważyć”! Pozdrawiam! Wesołych Swiąt!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Franciszek

    A które miejsce zajęły tak znakomite placówki jak SP1 czy SP2…???

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. J

      Jeden jest dobry w spocie a drugi np w umiejętnym zachowywaniu tradycji, dziedzictwa kulturowego czy choćby w różnych akcjach proekologicznych. Jeden dobrze biega a drugi świetnie potrafi oddać nastrój podczas pięknie przygotowanych spektakli przy obchodach np Dnia Niepodległości. A Ty Franciszku … język masz złośliwy i żółty od żółci.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
  3. Obserwator

    Popieram Franciszka pytanie słuszne! Są szkoły z klasami sportowymi w naszej gminie np. Zespół w Grabowie.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  4. Agnieszka

    Szanowny Panie Franciszku, informuję Pana i innych zainteresowanych, iż Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi znalazła się w gronie laureatów zajmując 8 miejsce w województwie w kategorii miast i gmin. Jako nauczyciel wychowania fizycznego również uczestniczyłam w wyżej wymienionej Gali, gdzie z rąk Pana Waldemara Buszana odebrałam puchar i dyplom za osiągnięcia sportowe uczniów mojej Szkoły. Dzięki punktom zdobytym między innymi przez moją Szkołę – Gmina Gołdap zajęła 3 miejsce a Powiat Gołdapski 14 miejsce w województwie.
    Agnieszka Podbielska
    nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  5. Obserwator

    Agnieszko gratulacje! Nie macie klas sportowych a macie wynik jeszcze raz gratulacje! Nadal nurtuje mnie pytanie o wyniki GRABOWA z klasami sportowymi! Do J rozmawiamy tylko o sporcie szkolnym.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...