Będą środki na termomodernizację budynków szpitalnych i edukacyjnych

Dziś odbyło się posiedzenie Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, na którym między innymi zaktualizowano listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach poddziałania 4.3.1 RPO  „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych”. Wśród projektów zakwalifikowanych do dofinansowania znalazł się: „Termomodernizacja budynków ochrony zdrowia i oświaty w powiecie gołdapskim”. 

 

 

 

 

O środki aplikowało Starostwo Gołdapskie. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 9 652 712,59 zł, zaś kwota dofinansowania – 7 591 491,92 zł.

Termomodernizacji poddane zostaną trzy budynki w kompleksie szpitalnym oraz dwa budynki Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.


Aktualności

Powiązane artykuły

18 komentarzy do “Będą środki na termomodernizację budynków szpitalnych i edukacyjnych

 1. Marek

  Przypomnę typowy dla Tobolskiego komentarz, który zamieścił na goldap.info.
  Nie oczekuję przeprosin. Koń jaki jest każdy widzi
  Marek Aleksander Miros

  „# ~Andrzej
  2017-10-13 10:22, IP: 83.9.152.*
  To dramatyczna,fatalna wiadomość dla wszystkich mieszkańców Gołdapi i całego powiatu. Ale jest też i dobra wiadomość .To już koniec politycznej kariery pijaczyny Ciołka i MIrosa i mam nadzieję tych radnych,którzy mogli odwołać Starostę rok temu kiedy czynili wszystko żeby ten szpital sprzedać w obce ręce.
  Ciołek w sądzie w Olecku sam przyznał ,że 4 stycznia br. w godzinach pracy i podczas wyjazdu służbowego pił wódkę m.in z radnym Krajewskim. Ale wynagrodzenia za ten dzień nie pozwolił sobie odebrać.My obywatele powinniśmy napiętnować tych radnych,którzy wybrali pijaczynę Ciołka i bronią jego przed utratą stanowiska Starosty.Piech Stefan,Wardziejewska Marzena,Osiński Andrzej,Michnicz Bogdan,Senda Grażyna, Jaromir Krajewski,Iwaniuk Alicja,Górski Rafał. Wymienieni radni zapomnieli,że reprezentują swoich wyborców a nie siebie dlatego powinni zrzec się mandatu zaufania publicznego. A pijaczyna Ciołek miał 7 lat ,żeby zrobić coś konstruktywnego w sprawie szpitala.
  Teraz nie mamy ani dróg ani remontu szpitala.
  Andrzej Tobolski”

 2. Zyga

  Szkoda, że wniosek gminy na termomodernizację Sp 1 i SP 2 przepadł. Co na to miejscy radni z Naszej Gołdapi. Co na to radni Miszkiel i Grenda.

 3. kojot

  Za tą astronomiczną kwotę można od podstaw wybudować nowy szpital ( licząc 3 tys. za m2 po najdroższych kosztach) wychodzi ponad 3200m2 powierzchni. Dodatkowo stary budynek można było by sprzedać po za tym ponad 0,5 miliona już wydano i nikt nie jest w stanie konkretnie odpowiedzieć na co. Dla porównania co na takiej powierzchni posiadają i wykonują w Poznańskim szpitalu. http://poznan.wyborcza.pl/poznan/56,36001,21576074,szpital-ma-3-tys-powierzchni-i-zatrudnia-ponad-200-osob,,1.html?disableRedirects=true

 4. Olek

  Jasne mozna…to wybuduj madralo. Ludzie cos robią a Ty chcesz zrobic lepiej.
  Gratulacje Panie Marku Panie Statosto o wszyscy ktorzy brali udzial w przygotowaniu wniosku. Tak wyglada skutecznosc…dzieki niej nasze miasto tak wygląda. Pozdrawiam.

  1. Anonim

   Coś robią.Dobrze powiedziane.Coś teraz bo wybory.

  2. Gosia

   Pragnę przypomnieć, że Mirosław nie został nawet radnym a Ciołek po swoich wybryk ach podzieli ten los. Społeczeństwo ma dość lawinowo co udowodniły ostatnie wybory. Tym czasem wpisujcie bzdury , że są najlepsi i nie do zastąpienia.

   1. Kazik

    Gosiu nie są najlepsi, szkoda tylko, że nie wydawali i nie wydają swojej gazetki jak obeny Burmistrz. Ale no tak mieli i mają swój kręgosłup morlalny. Niedługo w gminnej gazetce dowiemy się, że dzięki Burmistrzowi padający deszcz ma czystrzą wodę w sobie a przy okazji leczniczą a to dzieki mnie mnie mnie to ja to ja .

 5. Anonim

  Dziwne teraz robią,pokazują sie a co było rok temu,dwa.Nic,nic.Teraz przed wyborami ratować,robić.Jacy wszyscy super.Szok.

 6. J

  Serdecznie gratuluję skuteczności i konsekwencji. Szkoda, że przez błąd urzędników w Olsztynie musieliście Panowie być narażeni na docinki niezrównoważonych ludzi. Ale wszystko dobre co się dobrze kończy. Obu Panom życzę wszystkiego najlepszego na święta i sukcesów w Nowym Roku.

  1. Małgrzata

   Cwaniaczku. Napisz na co wydano ponad pół miliona złotych z kasy starostwa zanim podjęto w Olsztynie decyzję o termomodernizacji? Rozlicz skrupulatnie każdą złotówkę a potem zachwalaj tych swoich patronów.

   1. J

    „M a ł g r z a t o”, napisz proszę po polsku i jasno, to może ktoś odpowie.

   2. Kazik

    Małgorzato przynajmniej Ciołek z Mirosem coś robią a nie jak Tobolski tylko krzyczy i straszy.

    1. Anonim

     ” tylko krzyczy i straszy”.
     Z tego wynika, że też coś robi 🙂 🙂 :-)!

 7. bolek

  Najpierw nastąpi oczyszczenie jeziora bo po co wybudować taniej odkryte baseny o nieporównywalnych zaletach i niewspółmiernych korzyściach. Fachowcy wybrani przez suwerena postawili na glinkę która nie gwarantuje poprawy stanu czystości wody o czym sami mówią. Nastąpi reanimacja trupa czyli ocieplenie ścian starego pruskiego budynku. Gdy 6 lat wcześniej powstaje w Polsce Nowy Szpital Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu jest nie tylko najnowocześniejszym szpitalem kardiologicznym w Polsce wraz z wyposażeniem wybudowano za około 5tysięcy za metr kwadratowy(przy wysokich cenach materiałów budowlanych). http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,9708372,Supernowoczesny_szpital_wybudowano_supertanio.html

  1. Anonim

   Szpital to pod Starostwo.

 8. krzysiek

  Małgorzato jak wiesz to napisz oświeć tymi sensacjami nas wszystkich 🙂
  Prace nad wnioskiem o termomodernizaje trwały od ok 1,5 wiec nie jest to akcja przedwyborcza.

  1. Kazik

   krzysiek to są sensacje pokroju radnego Tobolskiego – bez komentarza

 9. Anonim

  Super, brawo panie starosto .