Świetnie zaprezentowali się w Szczytnie

To były najsilniej obsadzone tenisowe mistrzostwa miasta i powiatu w historii. W XXII edycji imprezy wystąpiło wielu zawodników także spoza województwa. Rywalizacja przy dziesięciu stołach ustawionych w hali sportowej ZS 1 trwała około 10 godzin. Przystąpiło do niej około 160 zawodniczek i zawodników. Niektórzy z nich, czyli np. goście z Brodnicy i Gołdapi, zdecydowali się pokonać ponad 100 km, by wziąć udział w mistrzostwach.

 

 

 

 

Rywalizację w najmłodszych kategoriach wiekowych zdominowali przyjezdni. Nasi mieli więcej do powiedzenia w kategoriach gimnazjów i kobiet. Przy stołach stanęli m.in. zawodnicy biorący udział w rozgrywkach ligowych i uczestniczący w turniejach o zasięgu międzynarodowym.

Sędzią głównym mistrzostw był Sebastian Główczyk, sędzia Polskiej Superligi Tenisa Stołowego, biorący również udział w pingpongowych turniejach.

Organizatorowi, czyli Zbigniewowi Dobkowskiemu z KSR TKKF, nie udało się tym razem pozyskać środków z UM i Starostwa Powiatowego. Dzięki wsparciu sporej grupy sponsorów możliwe było jednak ufundowanie pucharów i zapewnienia atrakcyjnego poczęstunku: tortu przypominającego tenisowy stół, pączków, zapiekanek i grochówki.

Gołdapianie zaprezentowali się rewelacyjnie, zagrało siedmiu zawodników, wywalczyliśmy dziesięć punktowanych miejsc na podium.

W kategorii klasy: I-III Kacper Święcki miejsce 3, IV-VI Dawid Chilicki miejsce 1, Mateusz Marcinkiewicz miejsce 2; gimnazjum – Dominik Święcki miejsce 1; open – szkoły podstawowe i gimnazja – Dominik Święcki miejsce 1, Mateusz Marcinkiewicz miejsce 2, Dawid Chilicki miejsce 3; szkoły średnie – Kacper Misiun miejsce 4; mężczyźni 40 lat 50 Grzegorz Wesołowski miejsce 2, 50 lat 60 Marek Różycki miejsce 3.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Świetnie zaprezentowali się w Szczytnie

  1. fanka

    BRAWO, CHŁOPAKI! To wielkie osiągnięcie, duży wysiłek. Ogromne podziękowania ludziom z pasją – trenerom.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...