Święta, święta – czas obdarowywania…

Najbliższe tygodnie to czas szczególnie dla nas – Polaków, ważny. Okres Świąt Bożego Narodzenia zawsze przeżywamy w sposób szczególny i zapewne większość uznaje je za jedno z najważniejszych świąt w roku. Może właśnie dlatego, że jest to czas, w których obdarowujemy się nawzajem upominkami, dajemy prezenty bliskim.

 

 

 

 

W piątek (8 grudnia) w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, który stał się swoistą zapowiedzą tych miłych świąt. Od 10.00 do końca dnia mogliśmy zajrzeć do sali nr 9, w której organizatorzy przygotowali różne drobiazgi o charakterze świątecznym i faktycznie – klimat zbliżających się świąt unosił się cały dzień w całej szkole.

Okazało się, że jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc rodziców w organizacji przedsięwzięcia oraz na ich obecność tego dnia, co bardzo nas cieszy. Jest to kolejne tego typu wydarzenie w naszej szkole, jednak w tym roku udało nam się zebrać niemal dwa razy więcej środków niż rok temu, gdyż zaangażowanie całej społeczności szkolnej było wielkie.

Dziękujemy zatem wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz uczniom, którzy wykazali dobrą wolę i wzięli aktywny udział w akcji. Warto wspomnieć, że tego typu inicjatywy łączą nas, gdyż jest to czas wspólnych rozmów, współpracy, uśmiechów i życzliwości, które przecież tworzą niezapomniany klimat. Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom. Szczególnie miło było nam gościć pana burmistrza Tomasza Luto, który także zaszczycił nasz kiermasz swoją obecnością.

Poczuliśmy świąteczną atmosferę, wybierając kolorowe ozdoby choinkowe, własnoręcznie przygotowane bombki, stroiki czy kartki świąteczne. Wszystkie prace wykonane były bardzo starannie, zachwycały pomysłem i cieszyły oko swoim pięknem. Spragnieni wrażeń kulinarnych mogli natomiast nabyć pyszne pierniczki, kruche ciasteczka czy babeczki.

Nasz szkolny kiermasz stała się zatem pewną zapowiedzią tych pięknych chwil, które czekają nas niebawem. Zaangażowanie i serdeczność, którą dało się wyczuć w powietrzu wróżą, że będzie to czas magiczny. Wesołych Świąt!


Aktualności

Powiązane artykuły