Po spotkaniach szóstej kolejki PLR

W minionym tygodniu odbyły się wszystkie spotkania 6. kolejki i jeden mecz zaległy z 4. kolejki pomiędzy Suwałkami i Pozezdrzem. Honor gospodarzy w ostatniej kolejce uratowali gołdapianie, którzy jako jedyni wywalczyli punkt w starciu ze Słobódką.

 

 

 

W pozostałych starciach górą byli goście: Lenarty ograły Gawliki 10:7, Ełk w takim samym stosunku pokonał Suwałki, a młodzież z Pisanicy zwyciężyła Pozezdrze 10:6. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyniki tych spotkań mogły być równie dobrze na korzyść gospodarzy. Jedynym meczem bez historii był pojedynek Giżycka z Bakałarzewem, w którym goście ulegli jedynie w jednym singlu i deblu, odnosząc przekonywujące zwycięstwo 10:2.

Na indywidualne wyróżnienie w tej kolejce zasłużyli: Robert Karniej, Bartosz Cudnowski i Kacper Malinowski – zdobywcy kompletu 4 punktów. Po 3 punkty zdobyli: Stanisław Gąsior, Marek Różycki, Grzegorz Wesołowski, Piotr Aksinowicz, Jakub Barszczewski, Kazimierz Żyliński, Dariusz Staszkiewicz, Janusz Orłów, Marcin Czarniawski, Dariusz Brylowski i Zbigniew Sasiński. W zaległym spotkaniu Suwałki pokonały Pozezdrze 10:7. Po 4 punkty dla zwycięzców zdobyli Artur Staniszewski i Bogdan Zieliński.

Po sześciu kolejkach na prowadzeniu umocniła się drużyna z Bakałarzewa, drugą pozycję utrzymał Jantar Gołdap. Trzy następne drużyny: Lenarty, Ełk i Suwałki zgromadziły po 7 punktów. Aspirujące do pierwszej piątki drużyny Słobódki i Giżycka wywalczyły dotąd po 5 punktów i w najbliższej kolejce zmierzą się w bezpośrednim meczu.

Remis nie będzie zadowalał żadnego z zespołów, zapowiada się więc ciekawe spotkanie. Emocji zapewne nie zabraknie również w derbach Podlasia (Bakałarzewo-Suwałki) oraz w pojedynku drugiej i trzeciej drużyny obecnych rozgrywek Gołdapi i Lenart.

W rankingu indywidualnym na czele wciąż Marcin Czarniawski z Ełku, ale jedynym zawodnikiem z czołówki, który nie zaznał goryczy porażki jest Robert Karniej, reprezentujący Lenarty.

 

Wyniki w załączniku:

VI runda PLR


Sport

Powiązane artykuły