Sukces uczniów ZPEW w Gołdapi

Sukcesem uczniów ZPEW zakończył się udział w III Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym „Obrazy słowem malowane”, który odbył w środę 6 grudnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgorzewie. ZPEW reprezentowali: szkołę podstawową – Dominika Ołów i Angelika Sieraniewicz; gimnazjum – Justyna Sieraniewicz i Krzysztof Kosiorek. Uczniowie szkoły podstawowej mieli za zadanie opisać obraz Aleksandra Gierymskiego „Nadwiśle pod Warszawą”, natomiast uczniowie gimnazjum obraz „Flisacy nad Wisłą” August Stryowskiego.

 

 

Pisząc musieli pamiętać o słownictwie charakterystycznym dla opisu, podzielić się swoimi osobistymi wrażeniami na temat przedstawionego obrazu, a także zwrócić uwagę na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Na wykonanie tego zadania każdy uczestnik miał 60 minut.

W kategorii I Szkoła podstawowa I miejsce zajęła Angelika Sieraniewicz, natomiast wyróżnienie otrzymała Dominika Ołów. W kategorii II – gimnazjum i ZSZ: Krzysztof Kosiorek zajął I miejsce, a Justyna Sieraniewicz otrzymała wyróżnienie.

Podczas obrad komisji organizatorzy zabrali uczniów do Muzeum Kultury Ludowej. Po powrocie do Ośrodka czekała na wszystkich ciepła herbata, pyszne kanapki oraz owoce i słodycze. Szczęśliwi z dyplomami i upominkami uczniowie wrócili do Gołdapi.

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły