Akcja – „ Ubierzmy Wspólnie Choinkę w Bibliotece”

W środę 6 grudnia, czyli w Mikołajki, w drugim budynku muzealnym Izby Regionalnej miała miejsce akcja „Ubierzmy wspólnie choinkę w bibliotece”. Drzewko przekazał nieodpłatnie mieszkaniec naszej gminy.

 

 

 

Na akcję przyszły grupy przedszkolaków oraz uczniów z klas 0-III szkół z gminy Gołdap oraz mieszkańcy z dziećmi. Pod opieką nauczycieli przyniosły własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne – łańcuchy (także z imionami dzieci), bombki, kartki świąteczne i wiele innych pięknych ozdób świątecznych.

Towarzyszyły temu kolędy oraz świąteczne piosenki wykonane przez najmłodszych. Bardzo ważnym wydarzeniem podczas spotkania była wizyta św. Mikołaja! I to takiego prawdziwego. A skąd to wiemy? Bo Mikołaj miał długie siwe włosy, brodę i… duży brzuch, który wzbudzał zainteresowanie wśród dzieci i dzieci nie mogły oprzeć się aby pociągać św. Mikołaja za brodę i włosy!

Dzieci wiedziały, że mają do czynienia z najprawdziwszym św. Mikołajem. Nie ma co ukrywać, że na najmłodszych Mikołaj zrobił ogromne wrażenie! Ale to nie wszystko, bo św. Mikołaj przybył z dużym workiem wypełnionym słodyczami, które podzieli dla wszystkich dzieci za zaangażowanie i wkład pracy oraz za grzeczne i wzorowe zachowanie przez cały mijający rok.

Dzięki najmłodszym gołdapianom pomieszczenie muzealne nabrało świątecznego charakteru. Jesteście ciekawi, jak wyglądała akcja oraz spotkanie ze św. Mikołajem? Zajrzyjcie do naszej galerii!

Biblioteka Publiczna w Gołdapi dziękuje najmłodszym mieszkańcom i ich opiekunom oraz mieszkańcom za aktywny udział w akcji, która sprawiła wiele radości najmłodszym.

 


Aktualności

Powiązane artykuły