Na straży dobrego humoru stała wróżka

W ostatni dzień listopada odbyła się w Szkole Podstawowej w Grabowie impreza andrzejkowa dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Podczas tej uroczystości najwięcej czasu zajmowały wróżby związane z wieczorem św. Andrzeja. Uczniowie klasy III b kultywując tradycję andrzejkową przygotowali wszelkiego rodzaju wróżby i zabawy andrzejkowe.

 

 

Z ogromnym entuzjazmem zaprosili gości do sali wróżb. Największą popularnością cieszyła się zakręcona butelka, która wskazywała najbliższą przyszłość. Każdy zainteresowany mógł sobie wywróżyć przyszły: zawód, męża, żonę czy też długie szczęśliwe życie. Gdyby jednak coś smutnego udało się wyciągnąć z kapelusza na straży dobrego humoru stała wróżka.

Natychmiast zapewniała, że jest to tylko zabawa i tak należy to traktować. Dzieci z ogromnym zapałem przekłuwały czerwone serduszka by poznać imię przyszłej ukochanej lub umiłowanego.

W tle słychać było spokojną, relaksacyjną muzykę a kolorowe światła wprawiały w dobry nastrój. Wszyscy uczniowie chętnie korzystali z usług wróżek i wróżbitów a następnie wspólnie wywijali tańce -hulańce na szkolnym parkiecie.

Dyskoteka to zawsze długo oczekiwany moment przez naszych roztańczonych uczniów. Miłym zakończeniem imprezy andrzejkowej był słodki poczęstunek.

Natomiast starsi uczniowie z klas IV-VII oraz gimnazjum uczestniczyli tylko w dyskotece, z muzyką przygotowaną przez nich samych.

 


Aktualności

Powiązane artykuły