Ferie zimowe za granicą?

Zbliża się okres ferii zimowych, które w Polsce odbywają się w czterech różnych terminach w zależności od regionu. Sporej części uczestników zimowego wypoczynku ten czas kojarzy się ze sportami zimowymi, zwłaszcza z nartami i z (coraz bardziej popularnym) snowboardem. Mimo to gdybyśmy prześledzili statystyki to znajdziemy sporą grupę osób, które chcą uciec od chłodów i wybierają pobyt w miejscach cieplejszych, nawet tropikalnych.

Ferie zimowe to również możliwość odświeżenia więzów z rodziną, zwłaszcza rodziców ze swoimi dziećmi. Sprawdzonym sposobem są wyjazdy za granicę i aktywne formy wypoczynku. Mają to na uwadze firmy turystyczne i większość z nich swoich propozycji nie sprowadza do jednej strefy klimatycznej. Przykładem może być ITAKA, na której ofertę zagraniczną warto jest zwrócić uwagę i z niej ewentualnie skorzystać.

Najpierw dla tych, którzy nie przepadają za chłodem

Kto wie gdzie leży Marsa Alam, Hurghada albo Costa Del Sol? Oczywiście dwa pierwsze ośrodki turystyczne znajdują się na skrawku afrykańskiego wybrzeża nad Morzem Czerwonym; trzeci to południowa Hiszpania. Takich centrów znajdziemy o wiele więcej np. na stronie Biura Podróży ITAKA. Możemy tam sobie i swojej rodzinie zapewnić feryjny pobyt na ogół w cenach przystępnych, bo w granicach od 2000 do 2500 złotych.

Więcej choć nie oszałamiające pieniądze zapłacimy za pobyt w tropikach, a to już wiąże się z dużo większym komfortem a nawet luksusem, choćby na Wyspach Zielonego Przylądka lub w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niejednokrotnie można tu, oprócz plaż, można skorzystać z basenów lub kortów tenisowych znajdujących się na dachach wieżowców. Czymś normalnym są brodziki dla dzieci i komfortowe studia z aneksami kuchennymi.

I oczywiście dla zwolenników białego szaleństwa…

I oczywiście w czasie ferii. Tu za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy wybrać między innymi sławne i znane z międzynarodowych pucharów narciarskich i filmów o Jamesie Bondzie – Cortina d’Ampezzo. Nie mnie atrakcyjne są ośrodki i kurorty narciarskie w Via Lattea lub Dolinie Aosty. Na portalu ITAKA znajdziemy zimowe oferty feryjne w cenach promocyjnych już od niespełna 2000 złotych. Według osobistych wymagań, nierzadko można wybrać hotele na przyklad bezpośrednio przy wyciągu narciarskim albo w centrum miasteczka.

Do tego dodajmy wysoki poziom świadczonych usług, zróżnicowaną kuchnię i przepiękne widoki. Co jest rzeczą oczywistą – właściciele hoteli oferują pokoje zarówno parom jak i rodzinom. Do tego możliwość istnieje korzystania z wszelkich serwisów technicznych.


Porady

Powiązane artykuły