Z naszego archiwum: Budowa i otwarcie mostku

Mimo przeróżnych śródmiejskich inwestycji mostek w parku na placu Zwycięstwa przetrwał prawie cztery dekady. Po prostu mieszkańcy się do niego przyzwyczaili i go akceptują. Budowa mostku była również pretekstem do organizowania czynów społecznych. 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “Z naszego archiwum: Budowa i otwarcie mostku

 1. xyz

  Cyt „Budowa mostku była również pretekstem do organizowania czynów społecznych „. I teraz wielu gołdapian z łezką w oku , może powiedzieć ,że przyczyniło się do powstania tej inwestycji.Dziękuję Redakcji za przywołanie niedawnej ale już historii . P.S. A może by nadać nazwę temu mostkowi.

   
 2. Janek

  Mam do Was prośbę, wydajcie album ze starymi zdjęciami Gołdapi, chciałbym mieć taki album w swoim domu i pewnie nie tylko ja. Może zorganizować jakąś akcję zbierającą fundusze na takie album.

   
  1. Andrzej

   Ale album koniecznie z płytką CD z dużymi formatami zdjęć.

    
 3. Jan

  Czy to nie w tym miejscu stał przed wojną kościół?

   
  1. Andrzej

   Kościół ewangelicki stał na południe od mostku. Mały budyneczek widoczny na jednym ze zdjęć stanowił jakieś zaplecze kościoła. Po wojnie był tam sklep obuwniczy.

    
 4. wojtek

  A czy wiecie kiedy budowa mostku została rozpoczęta i kiedy zakończona ?

   
  1. Tutaj nie mam dokładnej informacji. W 1978 roku byłem w wojsku i chyba wtedy to się działo. Projektantem był podobno Władysław Forysiak.