Wszystko wyglądało smakowicie i na wybór trudno było się zdecydować

Na pewno większość osób odwiedzających środowy kiermasz zdrowego jedzenia w Szkole Podstawowej nr 5 miało poważny dylemat – na którą z propozycji kulinarnych się zdecydować. Wszystkie wyglądały smakowicie, zaś niejedna przypominała nie tyle potrawę co dzieło florysty. Wydarzenie związane było Europejskim Dniem Jedzenia i Gotowania, i jednocześnie z propagowaniem nawyku zdrowego żywienia.

 

 

Toteż na stołach ustawionych wzdłuż szkolnego korytarza rywalizowały między sobą owoce, warzywa i lekkie wypieki. Część propozycji w formie sałatek, część w postaci różnobarwnych zestawów. Do tego proponowano kolorowe koktajle owocowo-warzywne.

Prezentację połączono z konkursem. W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele – Rady Rodziców, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i SANEPID-u. Kiermasz oficjalnie otworzyła dyrektor Bożena Kalinowska.

Uczestniczyły klasy II i III gimnazjalne oraz IV i VII szkoły podstawowej. Ich zadaniem było przegotowanie dwóch potraw, które były oceniane przez komisję i jednocześnie sprzedawane na kiermaszu.


Aktualności

Powiązane artykuły