Wyzwoliły w klubowiczkach gorącą dyskusję związaną nie tylko z tematyką książki

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych (w skrócie DKK). Klub powstał w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki. Podstawowym zadaniem DKK jest promowanie współczesnej literatury, kultury polskiej i światowej wśród lokalnej społeczności. 

 

 

 

Na nasze drugie spotkanie przybyło sześć osób. W miłej atmosferze, przy herbacie, kawie i ciastku wywiązała się spontaniczna dyskusja, podczas której uczestnicy rozmawiali o tym co czytają i czego nie czytają; jakie są ich nawyki, oczekiwania i zainteresowania czytelnicze. Uzgodniliśmy, że będziemy się spotykać raz w miesiącu.

Przedmiotem rozmowy była trudna książka Oriany Falliaci pt. „Wywiad z historią”. Książka przedstawia bezkompromisowe dążenie do prawdy i krytykę cynizmu polityków. „Wywiad z historią” to zbiór 28 wywiadów ze słynnymi postaciami takimi jak: Henry Kissinger, Indira Gandhi, Ali Bhutto, Yassir Arafat, Golda Meir, Hajle Syllasej.

Wywiady i rozmowy przedstawione przez Fallaci w uczestniczkach spotkania wywołały wiele złych emocji, które wyzwoliły w klubowiczkach gorącą dyskusję związaną nie tylko z tematyką książki.

 


Aktualności

Powiązane artykuły