Udział w warsztatach sprawił wiele radości oraz dał dużo satysfakcji

W środę 15 listopada Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich odwiedzili uczniowie klas czwartych z Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Gołdapi, którzy uzyskali największe wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Jestem ilustratorem wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”, przeprowadzonym w ich szkolnej bibliotece.

 

 

 

Dzięki inicjatywie pani Justyny Kołodziej – bibliotekarki z tej szkoły, mieliśmy przyjemność zorganizować spotkanie w naszej bibliotece wspaniałym młodym artystom.

Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej o tematyce – historia papieru i origami. Origami, to tradycyjna sztuka składania papieru, wywodząca się z Japonii. Jest metodą wspierającą rozwój dziecka, uczy dyscypliny, cierpliwości, kształtuje zdolności manualne a przede wszystkim uspokaja.

Grupa miała za zadanie ułożyć symbol origami – żurawia. Udział w warsztatach sprawił wiele radości oraz dał dużo satysfakcji z wykonanej pracy. Efekt pracy widoczny na zdjęciach, uśmiechy na twarzach dzieci mówią wszystko.

Dziękujemy za piękny upominek w formie książki i stroika świątecznego.

 


Aktualności

Powiązane artykuły