Wykorzystał nieuwagę klienta i pozbawił go portfela

Gołdapscy policjanci zatrzymali 18–latka, który wykorzystując chwilę nieuwagi jednego z klientów baru ukradł mu portfel wraz z gotówką, dowodem osobistym i kartą płatniczą. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

 

Do kradzieży doszło w minioną sobotę (18.11.17) w godzinach przedpołudniowych w jednym z gołdapskich lokali gastronomicznych. Kiedy jeden z klientów zorientował się, że nie posiada portfela wraz z gotówką (ponad 500 złotych), dowodem osobistym oraz kartą płatniczą, postanowił zawiadomić miejscowych funkcjonariuszy o kradzieży.

Policjanci natychmiast przystąpili do wyjaśniania sprawy. Funkcjonariusze dzięki informacjom od pracowników i świadków szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Gołdap.

Wczoraj (20.11.2017) mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Wyjaśnił mundurowym, że skradzione pieniądze wydał, natomiast portfel z dokumentami wyrzucił. Funkcjonariusze odzyskali porzucone rzeczy. Teraz za popełnione przestępstwo młody mężczyzna. odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do osób, które spędzają wolny czas w lokalach, dyskotekach oraz pubach, aby dobrze zabezpieczały swoje portfele, telefony komórkowe oraz dokumenty. Strata może okazać się znacznie większa, gdyż na podstawie cudzych dokumentów złodzieje często wyłudzają kredyty i inne usługi.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły