W mistrzostwach wzięło udział prawie osiemdziesięcioro zawodników

Już pierwsza ubiegłoroczna edycja gołdapskich „Mistrzostw Polski w układaniu puzzli” spotkała się dużym zainteresowaniem. Podobnie było w niedzielę 19 listopada – w Leśnym Zakątku rywalizowało ze sobą w czterech kategoriach prawie osiemdziesięcioro zawodniczek i zawodników. O ponadlokalnym charakterze turnieju może świadczyć fakt, iż trzy pierwsze miejsca w kategorii open zajęli zawodnicy spoza Gołdapi.

Imprezę otworzył prezes Gołdapskiej Rady Sportu Andrzej Sokołowski, w zasady rywalizacji wprowadziła Zofia Dzierwa.

Zaczęły przedszkolaki, których zadaniem było ułożenie stu puzzli. W tej kategorii pierwsze miejsce zajęła Lena Laskowska. Drugie – Maurycja Anuszkiewicz, trzecie – Michalina Wołyniec.

W kategorii szkół podstawowych należało ułożyć 260 puzzli i tu pierwsze miejsce zajął Michał Czarniewski, drugie – Sandra Poniszko, trzecie – Ola Krupińska.

Jednocześnie piętro wyżej odbywało się układanie puzzli reprezentantów ośrodków specjalnych. W tej kategorii niepokonane okazało się rodzeństwo Lüdtke: pierwsze miejsce zajął Gracjan, drugie – Dominika, trzecie – Ola.

Kategoria open rozpoczęła się trzy godziny po otwarciu mistrzostw. Tu warto jest zwrócić uwagę na różnice w czasach zwycięzców, którzy mieli do ułożenia 500 puzzli. Patryk Markiewicz z Drohiczyna (najlepszy z zawodników tej kategorii) swoją układankę skompletował w czasie 1 godziny i 56 minut. Natomiast 2 godziny i 50 minut potrzebowała na ułożenie swoich puzzli zdobywczyni drugiego miejsca – Elżbieta Kacprzak ze Starych Gajdzi. Zdobywczyni trzeciego miejsca, Marta Rybka z Krakowa, złożyła swój obrazek w 3 godziny i 40 minut. Czwarte miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni – Justyna Żebrowska z Ełku.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy mogli zabrać ze sobą puzzle ufundowane przez burmistrza Gołdapi, pod którego patronatem odbywały się mistrzostwa.