Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości…

Klasa VIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z wychowawczynią panią Danutą Bartos uczestniczyła 9 listopada w spotkaniu, z sierżantem Franciszkiem Jurgielewiczem weteranem walk w Afganistanie, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi w ramach obchodów zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież z wielkim zainteresowaniem obejrzała prezentację multimedialną i wysłuchała prelekcji na temat patriotyzmu, ofiarności i męstwa Polaków dążących do wyzwolenia po 123 latach zaborów.

W drugiej części spotkania Pan Franciszek Jurgielewicz opowiadał o żołnierzach służących na misjach zagranicznych w Afganistanie, Iraku i Kosowie. Prowadzący przybliżył wszystkim ideę misji, których był uczestnikiem, ciekawie ilustrował swój wykład pokazem zdjęć i filmem. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda życie żołnierza na misji, jak ciężka i niebezpieczna jest ta służba.

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wszyscy zostali poczęstowani „cebularzem” – bułeczką drożdżową z farszem cebulowym, która podobno była popularna na terenach dawnych Prus, jak poinformowała prowadząca spotkanie.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości…

  1. ja

    A teraz, drogie dzieci, popatrzcie na mapę i znajdźcie Afganistan.
    I zapytajcie, dlaczego państwo w dalekiej Azji, tysiące kilometrów od Polski, nagle stało się jej wrogiem.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...