Siatkarze z gołdapskiej „Trójki” triumfowali w Giżycku

Znaczący sukces odnieśli młodzi chłopcy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy we wtorek, 21 listopada wygrali Finałowy Turniej Mistrzostw Województwa SZS o Puchar Orlika w Minisiatkówce „Czwórek” Chłopców. Gołdapianie nie ponieśli w imprezie porażki, a na ich szyjach zawisły złote medale.

Do turnieju finałowego, który rozegrany został w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych w Bartoszycach, Elblągu, Dobrym Mieście, Gołdapi, Ostródzie i Giżycku. Niestety, trzy z nich z różnych powodów nie pojawiły się na parkiecie giżyckiej hali, nie dając sobie tym samym szans na walkę o zwycięstwo.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Mistrzowie Warmii i Mazur grając w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Michał Ostrowski, Dominik Wawrukiewicz, Antoni Buraczewski w pierwszym meczu wygrali 2:0 (25:20, 25:18) ze Szkołą Podstawową nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku. A w drugim spotkaniu pokonali 2:0 (25:20, 25:18) – Szkołę Podstawową nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Bartoszycach.

Nagrodami w mistrzostwach były puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Organizatorem imprezy był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie, Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Giżycku.