Niepokonani przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi

Czy mogło być lepiej? W konkursie przyrodniczym „Młody Strażnik Parku 2017” trzy pierwsze miejsca i tytuł Młodego Strażnika Parku wywalczyli uczniowie klasy VIa ze Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi: I miejsce – Mikołaj Markowski, II miejsce – Natalia Bitel, III miejsce – Martyna Drażbo.

 

 

 

W czwartek 23 listopada w Żytkiejmach rywalizowali uczniowie z 9 szkół powiatu gołdapskiego. Wykazali się ogromną wiedzą na temat Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, form ochrony przyrody w Polsce i Europie oraz umiejętnościami rozpoznawania drzew, gatunków chronionych, czytania mapy, znajomością rezerwatów przyrody i atrakcji turystycznych.

Największe jezioro w PKPR? Co to jest barłóg, strugi, szlara, wadera? Jak wygląda bagnica torfowa, kruszczyk błotny, „Dworzanin”? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znają Młodzi Strażnicy Parku.

Organizatorem konkursu, już od 13 lat, jest Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Dzięki takim konkursom wzrasta świadomość ekologiczna oraz zainteresowanie dzieci światem przyrody, światem, który znajduje się „w zasięgu ręki”.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM, MŁODYM STRAŻNIKOM PARKU!

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Niepokonani przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi

  1. szczęśliwa mama

    BRAWO WY!!!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...